Urfa Kart Başvurusunda Öğrencilere Yeni Uygulama
Reklam
Reklam

Urfa Kart Başvurusunda Öğrencilere Yeni Uygulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Urfa kart başvurusu ve vize işlemleri sırasında istenen öğrenim belgesi uygulamasını kaldırdı

26 Eylül 2017 - 12:40 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 12:49

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, öğrenci ve öğretmenlere yönelik başlattığı yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek Urfa kart başvurusu ve vize işlemleri sırasında istenen öğrenim belgesi uygulamasını kaldırdı.

Ulaşımda rahat, hızlı ve konforu ön planda tutan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik yeni bir uygulama başlattı.

Şehir içi ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen Öğrenci ve öğretmenlerden Urfa Kart başvurusu ve vize işlemleri sırasında istenen öğrenim belgesi uygulaması kaldırıldı.

Müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde hedefleyen Büyükşehir Belediyesi elektronik alt yapısını tamamladığı yeniliklerle öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak. Bürokratik işlemleri en aza indirmek ve kırtasiye israfını azaltmak için başlatılan uygulama öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Öğrenciler, Urfa kart başvurusu ve vize işlemleri sırasında belge ibraz etmeden Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği MEBSİS sistemi üzerinden gerçekleştirecek.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • ÖMER DURMAZDIR
  1 ay önce
  URFA KART ÇOK PAHALI VE ÖĞRENCİLER DAHA UYGUN FİYATLA BİNMESİ LAZIM
 • Sıradan Urfalı
  2 ay önce
  Yanımda para yoktu, otobüse binmek için arkadaştan 5 TL borç aldım ve iki binişlik normalde 3TL olması gereken kartı 4 TL'ye aldım. Sonra 2 Suriyeli bayan bindi, kart basmadan daldılar ve oturan iki çocuğu kaldırıp oturdular. Para verip ayakta giden ben, ama gel gör ki şoför dikiz aynasından onlara arkadan bakarak gözünü doyurdu. Bu şekilde belediye mi kaybetti, ben mi kaybettim yada kaybolan insanlık mı çözemedim.
 • Duyurun
  2 ay önce
  Bu 64 otobüsü eyyubiye kampüs içine girmiyo öğrencileri yolda bırakıyor karşıdan karşıya geçerken bi öğrenciyi araba çarpsa bunun sorumlusu kim olacak yada illa birini araba çarpmasımı lazım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özbek Ailesinin Acı Günü
Özbek Ailesinin Acı Günü
Yrd. Doç. İbrahim Serdar Milli Vefat Etti
Yrd. Doç. İbrahim Serdar Milli Vefat Etti