Urfa’mız İçin Kim İyi Bir Şey Yaparsa Alkışlarız

Urfa'mız İçin Kim İyi Bir Şey Yaparsa Alkışlarız

Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet KAÇAK, dolar elbet düşecektir ama Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya boyun eğdiremeyeceklerdir

05 Eylül 2018 - 10:45 - Güncelleme: 06 Eylül 2018 - 10:25

Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet KAÇAK, Şanlıurfa 63 Haber’e yaptığı açıklamada; "Bilindiği gibi Amerika Türkiye’nin bir numaralı düşmanıdır bunu da böyle kabul etmek lazım, ve ekonomimizi çökertmeye çalışan Amerika’nın hedefi bizzat Türkiye’ye diz çöktürmek ama Türkiye o kadar zorluklar aştı ki hiçbir kuvvet Türkiye’ye diz çöktürtemez. Halkımız öyle çileler çekti ki hiçbir zaman hiçbir devlete boyun eğmeyen Türkiye bugün zalim Amerika’ya boyun eğecek kadar güçsüz değildir. Allah’ın izni ile Türkiye yeniden şahlanacaktır, doların bu kadar yükselmesinin bizlere her hangi bir gündemi yapacak diye bakmak mümkün değildir. Türkiye’nin 81 iline baktığımız zaman hepsi tek vücut ve bu yanlışları yapan Amerika’ya gereken dersi ve cevabı verecektir. Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da bu durum esnafı etkilemiştir, esnafın kanında damar kalmamıştır, dolar elbet düşecektir ama Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya hiçbir zaman boyun eğdiremeyeceklerdir.

RESMİYETİ OLMAYAN İŞ YERLERİ ODAMIZA KAYITLI ÜYENİN 2 KATINDAN DAHA FAZLADIR

Şanlıurfa’nın her köşesinde açılan iş yerlerinin birçoğu ruhsatsız, resmiyeti olmayan iş yerleri, biz de mevcut olan 525 üyenin 2 katından daha fazladır. Belediyelerimiz bu konuda gerekeni yapsınlar, ruhsatlı olan iş yerlerinin haklarına tecavüz eden ruhsatsız yerlere bir an önce ruhsat versinler. Çünkü benim esnafımın cebinden para çıkmıyorsa bu durum hepimizin gündemindedir, yetkili mercilere de çok iş düşüyor bu konuda onlardan talebim denetimleri sıklaştırıp ehliyetsiz yerlere göz açtırmamalarıdır. Şanlıurfa Türkiye’nin göz bebeği olan bir şehirdir ve eğer biz esnaf kardeşlerimizin haklarını savunmayacaksak oturduğumuz koltuk bize haram olsun.

ŞANLIURFA’MIZ İÇİN KİM İYİ BİR ŞEY YAPARSA ALKIŞLARIZ

Şehrimiz Peygamberler şehridir herkesin bu şehre saygı göstermesi lazım, örneğin dışarıdan şehrimize gelen misafirlerimizi memnun edemezsek bir turist bin turisti götürür, bu yüzden herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Şehrimiz de verilen kurslar var ve bu kurslara alımlar da ve kursları veren de yanlışlıklar yapılmaması herkes için en sağlıklısı olacaktır, eğer yanlışlıklar yapılıyorsa buna dur demek lazım, Şanlıurfa’mız için kim iyi bir şey yaparsa alkışlarız.

ESNAFIMIZ AKŞAM EVE NE GÖTÜRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

İnsanlarımızın düşündüğü tek şey şu, ben akşam çocuklarıma ne götürebilirim? Eğer benim esnaf kardeşim akşam evine giderken üzgün üzgün gidiyorsa, çocuğu kendisini karşılayıp ‘baba bana ne getirdin?’ eğer o babanın cebinde de birşeyler yoksa o çocuk babanın gelişini bir daha beklemez, ama babası cebinden çıkarıp çikolatayı verirse her akşam babasının eve dönüşünü heyecanla bekler‘ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dicle Elektrik Şanlıurfa’daki iftarda bir araya geldi
Dicle Elektrik Şanlıurfa’daki iftarda bir araya geldi
Büyükşehir, Göbeklitepe'ye sefer başlatıyor
Büyükşehir, Göbeklitepe'ye sefer başlatıyor