Urfa’nın göbeğindeki Camide sular akmıyor

Urfa’nın göbeğindeki Camide sular akmıyor

Şanlıurfa'nın göbeğinde bulunan Kara meydanı camisinin Sadirvan’ında sular akmıyor.Camiye gelen vatandaşlar abdest alamıyor.

07 Eylül 2016 - 00:48 - Güncelleme: 07 Eylül 2016 - 01:14

Şanlıurfa'nın en önemli yerinde bulunan bu cami için yetkililer ne önlem almış  nede sorunu gidermiş durumda. Mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, yetkililerden biran önce caminin sorunlarının giderilmesini istiyorlar.  

Şanlıurfa’nın Göbeğinde, Kara Meydanı mevkisinde bulunan Hüseyin Paşa Camii namı diğer Kara meydanı camisi, 1728 yılında Darendeli Hüseyin Paşa tarafından yaptırılmış olup Bizans döneminden kalma Meryem Ana Kilisesi üzerine inşa edilmiştir. Kare plânlı caminin Üç bölümlü son cemaat yeri de üç küçük kubbeyle kapatılmıştır, Son cemaat yerinin orta bölümündeki Bursa Kemeri, Urfa camilerinde tek örneğidir. Kara Meydanı Camiisi tek şerefeli minaresinin gövdesinde, 11 Nisan Urfa Savunması’nda Fransız barbarların saldırılarını gösteren mermi ve şarapnel parçalarının izlerinin mevcut olduğu Yerli ve Yabancı Turistlerin uğrak yeri Hüseyin Paşa Camii namı diğer Kara meydanı camisinde abdest almak isteyen vatandaşların abdest yerinde Sadirvan’ında 6 Musluktan 4 tanesinin bozuk olduğunu geriye kalan sağlam iki taneden de suların akmadığını görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Vatandaşlar, Kültür ve Medeniyetlerin Başkenti, İstiklal Şehri, Peygamberler Şehri, Şanlıurfa’da Yerli ve Yabancı Turistler GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da Su sıkıntısı yaşandığını düşünmüyor. Şanlıurfa Müftülüğüne bağlı Hüseyin Paşa Camii namı diğer Kara meydanı camisinin eksikliklerin gidermesi gerektiğini belirten vatandaşlar, Müftülüğün kendilerini dikkate alacağını, en kısa sürede eksikliklerin giderilecekleri temennisinde bulundular.

2016/09/8353710.jpg
2016/09/1532174.jpg
2016/09/6537616.jpg
Kaynak: Şanlıurfa 63

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Servis Otobüs Durağına Daldı
Urfa'da Servis Otobüs Durağına Daldı
İbrahim Tatlıses Milletvekilliği için Verilen Sırayı İstemedi
İbrahim Tatlıses Milletvekilliği için Verilen Sırayı...