Urfa’nın Kaderini Değiştirecek Çalışmalar Başlıyor

Urfa'nın Kaderini Değiştirecek Çalışmalar Başlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Topçu Meydanı kitap kafe, Kızılay meydanındaki hanın restore edileceğini,Arasa hamamının müze olarak düzenleneceğini ve Özdiker pasajını yıkılacağını söyledi.

13 Haziran 2018 - 03:31 - Güncelleme: 14 Haziran 2018 - 23:18

Urfa'nın Kaderini Değiştirecek Çalışmalar Başlıyor.İftarda Şanlıurfalılar ile buluşarak vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa açısından çok önemli gelişmeleri tek tek vatandaşlara duyurdu.

Çiftçi konuşmasında, Karaköprü'yü ikiye ayıran Akpınar ve Şanlıurfa merkezdeki Karakoyun derelerinde su hareketlerinin yaşanması için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, 4 etaptan oluşan raylı sistem için ön protokol imzalarının atıldığını, Topçu Meydanının restore edilerek kitap kafe olarak hizmete sunulacağını, Kızılay meydanındaki hanın restore edileceğini, Haşimiye Meydanının aslına uygun geniş bir mekan olarak şehre kazandırılacağını, Arasa Hamamının müze olarak düzenleneceğini ve Özdiker Halep Pasajını yıkılacağını söyledi.

Program, iftar daveti ve Çiftçi'nin spor anlamında Türkiye'de düzenlenen şampiyonalarda dereceye giren gençlere ödüllerini vermesi ile devam etti.

2018/06/2018-06-13-03-49-11.jpg
2018/06/2018-06-13-03-49-11_1.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İbrahim Çiftçi
    1 yıl önce
    Seçimler yaklaşınca topçu meydanı oldu ismi. Sen önce meydanı suriyelilerden ıslah et, sonrasında ne yapacaksan yap. Yoksa vatandaşlarımıza rahat gün göstermezler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı