Urfa’nın Yeşeren Çınarları Konya’yı Gezdi

Urfa'nın Yeşeren Çınarları Konya'yı Gezdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında 65 yaş üstü 200 vatandaşa Konya gezisi düzenledi.

30 Nisan 2018 - 12:05

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında 65 yaş üstü 200 vatandaşa Konya gezisi düzenledi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına başlatılan Yeşeren Çınarlar (YADES) projesi kapsamında 65 yaş üstü vatandaş için birçok etkinlik düzenleniyor. 

Bu kapsamda 65 üstü vatandaşa daha önceden Çanakkale, İstanbul gezisi düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Konya gezisi düzenledi. Rehberler eşliğinde Konya'yı gezen yaşlılar ilk olarak Hz. Mevlana türbesi, müzesi ve dergahı, Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi ile Kelebek Vadisini gezdi. Çınarlar ayrıca Türkiye'nin en büyük gıda fabrikalarından biri olan Konya Torku tesislerini gezdiler. Konaklama ve ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan yaşlılar, Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Nihat Çiftçi'ye desteklerinden ve verdiği önemden dolayı teşekkür ettiler.

YADES (YEŞEREN ÇINARLAR) PROJESİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilerek 07.02.2017 tarihinde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler koordinasyon merkezi bünyesinde kurulan YADES (yeşeren çınarlar) projesinin ilk amaçlarından birisi olan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselterek daha sağlıklı, huzurlu ve kaliteli bir yaşam sürmeleri hedeflemektir. Bu hedef doğrultusunda ilgili vatandaşlar için, Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli hizmetler ve etkinlikler geliştirilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem