Urfa’nın Yöresel Yemekleri Sektör temsilcilerine sunuldu

Urfa'nın Yöresel Yemekleri Sektör temsilcilerine sunuldu

Yöresel Ev Yemeklerinin Yaşatılması Projesi kapsamında Şanlıurfa'ya özgü yöresel yemekleri kentin turizm ve otelcilik temsilcilerine sunuldu.

08 Ağustos 2017 - 01:36 - Güncelleme: 08 Ağustos 2017 - 17:44

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde, ŞURKAV, Çevre Koruma Vakfı ve İŞKUR işbirliğiyle uygulanmakta olan Yöresel Ev Yemeklerinin Yaşatılması Projesi kapsamında Şanlıurfa'ya özgü yöresel yemekleri kentin turizm ve otelcilik temsilcilerine sunuldu.

ŞURKAV II. Başkanı, Vali Yardımcısı Tarık AÇIKGÖZ ve Turizm firmalarının ve Otelerin temsilcilerinin buluştuğu etkinlikte günün menüsü olarak misafirlere; Kulak Çorbası, Çöp Şiş Kebabı, Pirinç Plavı, Aya Köftesi, Semsek , Ağzı Açık, Dögmeç,Biber dolması, bostana, erik şurubu ve ev katmeri'nden oluşan günün menüsü sunuldu. Misafirlerden büyük beğeni toplayan yemek ikramının ardından usta aşçı Hatice İnan gözetiminde kursiyerlerin hazırladıkları 53 farklı yöresel yemeğin sunumuna geçildi.

Binlerce yıllık tarihi geçmişinin yanında birçok medeniyetlerin izlerini taşımakta olan Şanlıurfa Mutfağını tanıtmak, yeni usta aşçılar yetiştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında önümüzdeki günlerde farklı sektörlerden temsilcilere de ayrıca yemek sunumları yapılacak olup ve konuyla ilgili çeşitli tanıtım ettiklikleri yapılması hedefleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buzdolabı kablosu yangına neden oldu
Buzdolabı kablosu yangına neden oldu
Çiftçi Tarihi Kentler Birliği Ünye buluşmalarını başlattı
Çiftçi Tarihi Kentler Birliği Ünye buluşmalarını başlattı