Urfa otogarı artık daha güvenli

Urfa otogarı artık daha güvenli

Urfa'da otogarı giriş ve çıkışlarına plaka tanıma sistemi kuruldu. Şanlıurfa'da Artık giriş ve çıkışlar daha güvenli olacak.

07 Eylül 2016 - 21:25 - Güncelleme: 09 Eylül 2016 - 02:20

Şanlıurfa otogarında güvenlik sistemi üst düzeye çıkarıldı. Araç giriş gişelerinde bulunan bilet sistemi iptal edilerek yerine “plaka tanıma sistemi” takıldı. Artık otogara giren çıkan araçlar kontrol altına alınacak. Giriş bariyerleri önüne yerleştirilen kameralar sayesinde otogara girmek isteyen araçların plakaları okunuyor ve okuma işlemi bittikten sonra bariyerler otomatik olarak açılarak araçların geçişi sağlanıyor. Bu sayede kolay, hızlı, güvenli giriş ve çıkışlar sağlanıyor.   Sistem kamerasından geçen araçların otomatik olarak plaka, tarih ve saat sisteme kaydediliyor. Çıkışta, aynı aracın plakası tekrar okunarak içerde kalma süresi otomatik olarak hesaplanıyor. Giriş çıkış ücretlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirten yetkililer vatandaşlar eski tarife üzerinden ücretlendiriliyor.

Yeni uygulanan plaka tanıma sistemi sayesinde Şanlıurfa otogarına girmek isteyen çalıntı veya aranan araçlar sisteme takılacak ve sistem uyarı verecek. Plaka tanıma sistemi okuduğu plakaları sistem üzerinde sorgulama yapabiliyor. Bu sayede otogara giriş çıkışlar artık daha güvenli bir şekilde gerçekleşecek.

2016/09/6717920.jpg
2016/09/8286948.jpg
2016/09/5970977.jpg
Kaynak: Şanlıurfa 63

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıcaklarda Bunalan Çocuklar Süs Havuzlarında Serinliyor
Sıcaklarda Bunalan Çocuklar Süs Havuzlarında Serinliyor
Baydilli 100 Mahalle Muhtarı İle Bir Araya Geldi
Baydilli 100 Mahalle Muhtarı İle Bir Araya Geldi