Urfa’ya Atanan Sağlık Müdürünün Ataması Neden Durduruldu
Reklam
Reklam

Urfa'ya Atanan Sağlık Müdürünün Ataması Neden Durduruldu

Şanlıurfa'daki bazı tarikat ve cemaatlerin ile bazı milletvekillerinin başka bir ismi Urfa Sağlık müdürlüğüne getirmek istediğinden Dr.Mehmet Metin'in atamanın iptal edildiği iddia ediliyor,

23 Kasım 2017 - 10:07 - Güncelleme: 23 Kasım 2017 - 10:32

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bazı cemaatlerin kontrolünde olan Sağlık teşkilatları Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğüne atanması ile tarikat ve cemaatlerden uzak bir Urfalı Müdürün atanması sağlık camiasında sevinçle karşılanmıştı.Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne 21.11.2017 günü,ataması yapılırken 22.11.2017 günü ataması iptal edildiği iddia ediliyor.

Kamu hastanelerinin Kapatılması ile Kamuya ait tüm sağlık kurum ve kuruluşları İl sağlık Müdürlüğüne bağlandı. Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğinin sağlıkta bölünmelere yol açması ihalelerde kamuoyuna yansıyan olumsuzlar Şanlıurfa’da da sık sık gündeme gelmesi ile dikkat çekiyordu.

Uzun yıllar Şanlıurfa sağlık teşkilatında yöneticilik yapan Dr.Mehmet Metin Demir Şanlıurfa kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğine bağlı kadın hastalıkları ve doğum hastanesinde başhekim yardımcılığı görevinde bulunan daha sonra. Burdur il sağlık müdürlüğüne atanan Mehmet Metin Demir Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğü görevine atandı. Atama Sağlık Bakanlığının sistemine göründü.

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bazı cemaatlerin kontrolünde olan Sağlık teşkilatları Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğüne atanması ile tarikat ve cemaatlerden uzak bir Urfalı Müdürün atanması sağlık camiasında sevinçle karşılanmıştı. Ancak, atamanın Sağlık bakanlığı sisteminde sabah geri çekildiği öğrenildi. İddialara göre bazı tarikat ve cemaatlerin ile bazı milletvekillerinin kendilerine yakın mevcut yöneticilerin devamı olacak başka bir ismi Sağlık müdürlüğüne getirmek istediğinden atamanın iptal edildiği iddia ediliyor,

Atamanın iptal edilmesinin duyulması üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’ya siyasiler, Sivil toplum örgütleri ulaşmaya çalışarak atamanın iptal edilmemesini istedikleri belirtiliyor. Son kararı Fakıbaba’nın vermesi bekleniyor.(Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süleyman Uslu, Biga Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine Atandı
Süleyman Uslu, Biga Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine...
11 Nisan Külliyesine Osmanlı ve Selçuklu mimarisi
11 Nisan Külliyesine Osmanlı ve Selçuklu mimarisi