Urfafıstığı Hastalıkları Anlatıldı

Urfafıstığı Hastalıkları Anlatıldı

Şanlıurfa Ziraat Odası tarım danışmanı ziraat mühendisleri Yukarıkoşma Mahallesi çiftçilerine Urfafıstığı yetiştiriciliği hastalıkların konusunda bilgi verdi.

28 Şubat 2019 - 13:51

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren uzman tarım danışmanı ziraat mühendisleri olumsuz hava koşullarına rağmen kırsaldaki çalışmalarını sürdürüyor. Tarımsal danışmanlar ve GAP TEAM’dn konusunda uzman görevliler Yukarıkoşma Mahallesi çiftçilerine Urfafıstığı yetiştiriciliği konusunda bilgi verdi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Tarımsal danışmanları ve GAP TEAM’da görevli konu uzmanı araştırmacılar ile birlikte Yukarıkoşma Mahallesinde Urfafıstığı yetiştiriciliği, zararlıları ve hastalıkları konusunda çiftçi eğitim toplantısı düzenledi. Düzenlenen eğitim toplantısında çiftçilerin soruları yanıt bulurken verim artırımı konusunda önemli bilgiler verildi. Mahallede Urfafıstığı yetiştiricilerin katıldığı toplantıda fıstık zararlıları için kültürel mücadele yöntemleri anlatıldı. Ayrıca ağaçların bakımı konusunda da detaylı bilgi verildi. Ayrıca çiftçiler yapılan bu tür toplantılar sayesinde fıstık hastalık ve zararlıları ile nasıl mücade edileceğini ayrıca gereksiz ilaç kullanımı önlenip maliyetlerinin de düşeceğini dile getirdi.

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren uzman tarım danışmanı ziraat mühendisleri Galip Gazanfer, Serda Uçbağlar, Lale Ökten, Güneş Pamukçı ve GAP TEAM bünyesinde hizmet veren Ayçin Aksu Altun, Yılmaz Işık ve Şahinmerdan Türkölmez toplantıda hazırladıkları sunum ile çiftçi eğitimini gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü