Urfalı Çiftçiler İnanmadı, Tarım İl Müdürü Açıklama...

Urfalı Çiftçiler İnanmadı, Tarım İl Müdürü Açıklama Yaptı-Videolu Haber

Şanlıurfa 63 COM’um Gündeme Getirdiği aynı parselde pamuk dahil 3 yıl üst üste aynı ürün ekene 3.Yılda Destekleme Ödenmeyeceği Konusunda İl Müdürü Murat Çakmaklı’dan Açıklama geldi.

23 Kasım 2017 - 23:05 - Güncelleme: 23 Kasım 2017 - 23:53

Şanlıurfa 63 COM’um Gündeme Getirdiği aynı parselde pamuk dahil 3 yıl üst üste aynı ürün ekene 3.Yılda Destekleme Ödenmeyeceği Konusunda Şanlıurfalı Çiftçileri Bilgilendirmiş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürü Murat Çakmaklı’dan Açıklama İstemişti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürü Murat Çakmaklı Şanlıurfa’da Uydudan Yayın Yapan Edessa Tv Aracılığı ile haberimize açıklamalarda bulundu. Çakmaklı, Öncelikle Şanlıurfalı Üreticilerimizi, Çiftçilerimizi Saygılarım ile selamlıyorum bakanlığımızca bitkisel üretim destekleme ödemeleri bakanlık kurulu kararınca ödenmektedir.2017 Yılı Destekleme tebliğinin 22.Maddesinde Yer alan örtü altı ve cetlik hariç aynı parsele 3 yıl aynı ürün ekilmesi durumunda 3.Yılında Destekleme ödemesi yapılmayacaktır. Bu Uygulama ile Bilimsel Toprağın verimli ve etkin kullanılması, hastalık ve zararlılar ile etkin mücadele için münavebe amaçlıdır.

Bu uygulama Özellikle Pamuk Üreticilerimizin 2017 Yılında Desteklemeden Faydalanmayacaktır gibi anlaşılmıştır. Aynı Parsele 3 Yıl Üst Üstte Aynı Ürünü ekene Üreticiler 2017-2018 yılı desteklerden faydalanacak 2019 desteklerden faydalanamayacaktır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürü Murat Çakmaklı, 2019 yılında ekilecek ürüne verilecek destek ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba gerekli çalışmaların yapılması için bürokratlarına talimatı vermiştir. Çalışmaların nihai sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır. Tüm Şanlıurfalı Çiftçilerimize en içten saygılarımı sunuyorum. (Şanlıurfa 63 COM- Video Edessa TV)

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Şanlıurfa
  3 ay önce
  Pamuk fiyatlandı çiftçi biraz para gördü.. Normaldir.
 • Viranşehirli mühendis
  8 ay önce
  Hastalık zararlı ile mücadelede bu güne kadar nerdeydiniz neden motorin ve Gübre için yapmıyonuz sayın çakmaklı bunlar hepsi hikaye kim bilir yine kimin cebi dolacak yazıklar olsun tarımı çiftçiyi mahkum ettiniz
 • Elxan
  8 ay önce
  Hayvancılıgı bitirdiniz şimdi sıra tarımda iki yıla kadar çiftçide kalmaz
 • atilla alkan
  8 ay önce
  saçmalık tamamen ciftcinin malina goz dikmektir
 • Mustafa Güvenç
  8 ay önce
  Böylece çiftçileri dahi ciftcilikten sogutuyorlar bu ne saçmalık
 • İsa didin
  8 ay önce
  Bu böyle devam ederse çiftçilerin hali nasıl olur hiç düşünen oldumu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Akburç Transfer Oldu
Ali Akburç Transfer Oldu
Urfaspor Sakarya İle Yenişemedi
Urfaspor Sakarya İle Yenişemedi