Urfalı Esnaf Kara Cumaya Karşı Hayırlı Cuma Kampanyası...

Urfalı Esnaf Kara Cumaya Karşı Hayırlı Cuma Kampanyası Başlattı

Çağrı Beyaz Eşya Dünyası Black Friday (Kara Cuma) adlı alışveriş çılgınlığına karşı Şanlıurfa’da Hayırlı Cuma kampanyası başlattı

30 Kasım 2017 - 20:48 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 20:51

Çağrı Beyaz Eşya Dünyası Black Friday (Kara Cuma) adlı alışveriş çılgınlığına karşı Şanlıurfa’da Hayırlı Cuma kampanyası başlattı.Haktankaçmaz; Cuma Müslümanlar için bir bereket günüdür, bolluktur, rahmettir yapacağımız kampanya ‘Bereketli Cuma’ adı ile Cuma namazından sonra saat 13.30 ile 19.00 arasında olacak.

Çağrı Beyaz Eşya Dünyasının firma yetkilisi Mehmet Haktankaçmaz‘ın  Şanlıurfa 63 Haber'e yaptığı özel açıklamada; Bilindiği üzere son zamanlarda Black Friday (Kara Cuma) diye bir alışveriş çılgınlığı başladı. Yapılan kampanyanın gözle görülür amacı pahalı ürünlerde ki dev indirimler olsa da bizim çerçevemizden bakıldığı zaman işin pek de öyle olmadığı düşüncesindeyiz. Kara Cuma ismi insanlara önemli gelmiyor, çünkü İngilizce yazdıklarından dolayı Black Friday, çoğu insan Black Fridayın ne anlama geldiğini de bilmiyor.

Cuma bizim için mübarek ve bereketli bir gündür

Müslümanlar için Cuma günü ne kadar mübarek ve bereketli bir gün olduğunu onlarda biliyorlar aslında, fakat ufak ufak bir kültür erozyonu oluşturmak istiyorlar. Elimizde bir Cuma günümüz kalmıştır, o günüde dünya işleri ile uğraşarak, Cuma namazımızı elimizden almak istiyorlar. İnsanları sabahın köründe mağaza önünde bekletip günlerini ziyan etmekle kalmayıp çirkin bir algı operasyonu ile bilinçaltına cumayı renksiz, karamsar bir gün olarak empoze etmeye çalışıyorlar. Neden kara dedik? Bugün için farklı bir isim çalışması getirdik. Cuma Müslümanlar için bir bereket günüdür, bolluktur, rahmettir yapacağımız kampanya ‘Bereketli Cuma’ adı ile Cuma namazından sonra saat 13.30 ile 19.00 arasında olacaktır. Bunlara bir tepki olsun diye sadece alışveriş yapmak değil, insanlara ürün satmak değil Black Fridaya Müslüman olarak tepkimizi ortaya koymak adına biz de Cumanın bereketli olduğunu göstermek adına biz de Cuma günü namazdan sonra özellikle bir kampanya başlattık ve ismine de ‘Bereketli Cuma’ dedik. İnşallah bunu tüm esnaf kardeşlerimiz de yapar, sadece bizle sınırlı kalmaz, İnşallah Türkiye’ye yayılır ve her Cuma günü Cuma namazından sonra esnaflar arasında indirim seferberliği başlar ve halkımız adına da İnşallah daha uygun ürün almalarına, daha güzel ve rahat bir şekilde alışveriş yapmalarına vesile oluruz diye düşünüyorum.

Kampanyanın içeriği hakkında bilgi verecek olursak özellikle Cuma günü bizim belirleyeceğimiz birkaç üründe yüzde 40’a, yüzde 50’ye varan indirim yapacağız. İnşallah buda bize bir rahmet, bir bereket olarak geri döneceğine inanıyoruz, bu sayede insanlarımız daha uygun olarak ürün alacaklar bizden.

Kampanyamız her Cuma devam edecek, her Cuma saat 13.30 ile 19.00 arasında günü birlik fiyatlar olacaktır, Cuma gününden sonra eski fiyatlarla devam edeceğiz. Dedi.

Çağrı Beyaz Eşya Dünyası 11 Nisan Stadyumu yanındaki  Sancaktar mahallesi Mevlana caddesi no:111/2 caddesinde faaliyet gösteriyor. (Şanlıurfa 63 Haber)

2017/11/9166360.jpg

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti