Urfalı İsim Bakan Yardımcısı Olarak Atandı

Urfalı İsim Bakan Yardımcısı Olarak Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfalı Nureddin Nebati'yi Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Atadı

06 Eylül 2018 - 09:18 - Güncelleme: 07 Eylül 2018 - 15:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Üniversite’ye Rektör ataması ve 2 Bakan yardımcısının atamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Urfalı İsmi Bakan Yardımcısı olarak atadı.

Şanlıurfalı Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. Ve 3. Maddeleri gereğince atandığı resmi gazetede yayınlandı.

Nureddin Nebati Kimdir?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine'dir.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliği devam etmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

urfahaber, urfa haber, şanlıurfa haber, şanlıurfa haberleri, şanlıurfahaber, sanliurfa, ak parti haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret