Urfalı Öğrencilerden Bakan Kurtulmuş’u Terleten Sorular

Urfalı Öğrencilerden Bakan Kurtulmuş'u Terleten Sorular

Eline mikrofonu alan minik öğrenciler, incelemede bulunmak üzere Şanlıurfa Göbeklitepe’ye giden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u sordukları sorularla adeta terletti

14 Nisan 2018 - 17:14

Eline mikrofonu alan minik öğrenciler, incelemede bulunmak üzere Şanlıurfa Göbeklitepe’ye giden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u sordukları sorularla adeta terletti.Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa’da bulunan 12 bin yıllık geçmişe sahip Göbeklitepe’de incelemelerde bulundu. Temaslarının ardından bölgeden ayrılan Bakan Kurtulmuş, Gaziantep’ten gelen bir öğrenci kafilesiyle karşılaştı. Öğrencilerin birlikte fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen Bakan Numan Kurtulmuş, ayrılacağı sırada kendisine yöneltilen "Nasıl bakan oldunuz" sorusu üzerine İhlas Haber Ajansı muhabirinden mikrofonunu istedi. Mikrofonu alan Bakan Kurtulmuş, Gaziantep Osmangazi Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Alper Fedaioğulları’na vererek sorusunu yeniden sormasını istedi.

Öğrencilerin soruları terletti

Bakan Kurtulmuş, minik öğrenciden önce kendisini tanıtmasını istedi. Muhabirlere taş çıkartan minik öğrenci, kendisini tanıttıktan sonra Bakan Kurtulmuş’a soru üstüne soru sordu. "Göbeklitepe'ye gelme nedeniniz nedir" sorusunu cevaplandıran Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Göbeklitepe güzel bir yer. 12 bin yıllık bir mazisi var. Eski bir yerleşim yeri. Anadolu topraklarında tarihin en eski alanlarından birisi ortaya çıktı. Ben de Kültür ve Turizm Bakanıyım, benim işim bu. Geldim, buradaki çalışmaları yerinde gördüm. Vatandaşlarımızla ve sizlerle de karşılaştık. İnşallah keyifli, güzel bir gün geçireceğiz. Burada yapılan işlerde eksiklikler varsa onları tespit ettik. Daha güzel bir hale getirmek için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.Diğer öğrencilerin de sorularını yanıtlayan Bakan Kurtulmuş, daha sonra bölgeden ayrıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu