Urfalı Şair Yazar Mehmet Hulusi Öcal vefat etti

Urfalı Şair Yazar Mehmet Hulusi Öcal vefat etti

Urfalı Şair Yazar Mehmet Hulusi Öcal vefat etti

29 Ağustos 2016 - 10:33 - Güncelleme: 29 Ağustos 2016 - 16:41

Merhum Hacı Abdullah Öcal'ın oğlu,Merhum Dişçi Hüseyin Öcal'ın kardeşi,Ahmet Reşit Öcal ve Mehmet Öcal'ın enişteleri,Rüştü Öcal ve Yücel Öcal'ın amcaları,Taha Al ve Rıdvan Al'ın dayıları,İbrahim Dağdeviren'in bacanağı,Ömer Açıkgöz ve Haluk Saraç'ın kayın babaları,Farabi ve Faruk Öcal'ın babaları, Şair,Yazar Hacı Mehmet Hulusi Öcal Hakkın Rahmetine Kavuşmuştu.

Cenazesi öğle namazına Müteakip Yusuf Paşa camisinden alınarak Bediüzzaman Aile Mezarlığına defin edilecek. Öcal ailesi Taziyeleri Mehmet Özlek cami taziye evinde kabul edecek

Şanlıurfa63 ailesi olarak Merhuma Allah'tan Rahmet yakınlarına sabır diliyoruz

MEHMET HULUSİ ÖCAL Kimdir (Şair-Yazar):

1938 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Urfa’da yaptı. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek tamamladı. Askerliğini yaptıktan sonra yurdun muhtelif bölgelerinde çalıştı. Otuz iki yıllık memuriyet hayatından sonra, Urfa’da bulunan Et ve Balık Kurumu’nda Müdür Yardımcılığı, Amasya ve Malatya’da Müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. Emekliliğinden sonra Şanlıurfa İli Kültür ve Araştırma Vakfı Kütüphanesi’nde Müdür olarak çalıştı.

 

Urfa ile ilgi yazdığı çalışmalarını birçok gazete ve dergide yayınladı. Hizmet Gazetesi’nde köşe yazan Şair, evli ve dört çocuk babasıdır. Şiirleri mahalli, ulusal gazete ve dergilerde yayınlandı. Şiirlerinde genelde yöresel, tarihi, milli ve tasavvufî konulara yer verdi..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverekli Öğrencilere 10 D Sinema Gösterimi
Siverekli Öğrencilere 10 D Sinema Gösterimi
Kişisel Pullar ile Siverek Dünya'ya Tanıtılıyor
Kişisel Pullar ile Siverek Dünya'ya Tanıtılıyor