Urfalı şehidin cenazesinde skandal

Urfalı şehidin cenazesinde skandal

Şanlıurfalı Halit Şiltak'ın memleketinde toprağa verilişinde tam bir skandal yaşandı

03 Eylül 2016 - 18:45 - Güncelleme: 03 Eylül 2016 - 21:41

Siirt'in Pervari ilçesinde teröristlerle girişilen çatışmada şehit edilen Şanlıurfalı Halit Şiltak'ın memleketinde toprağa verilişinde tam bir skandal yaşandı. Cenaze töreni için gelen bürokratların güneş altında fazla kalmasını önlemek için din görevlisi mezara toprağı iş makinesiyle döktürmesi tepki yarattı. Yapılanı “şehide karşı saygısızlık” olarak niteleyenler bu durumu sessizce izlemek durumunda kaldı Şehidin cenazesi Ağveren Mahallesi mezarlığında toprağa verilmek üzere hazırlık yapıldı. Cenaze törenine vali, vali yardımcıları, il yöneticileri de katıldı. Cenazenin mezara konulması sırasında, yöneticiler bir ağacın gölgesinde bekledi.

HAVA SICAK KEPÇE GELSİN

’Şehidi son görevini yerine getirmek için mezarlığa gelenler, birkaç kürek de olsa toprak atmak için beklerken, az ilerde mezar yeri kazmak için getirilen kepçeyi gördü. İmam, “hava sıcak, misafirleri bekletmeyelim. Kepçe gelsin” dedi. Şehidin mezarına toprak atmak için bekleyenler bir kenara çekilmek zorunda kaldı. Birkaç dakika içinde kepçe şehidin mezarının toprağını doldurdu.

Din görevlisinin, gelen bürokratları bekletmemek ve bir an önce gitmelerini sağlamak için böyle bir yola başvurması yadırgandı. Köylerinde ilk kez böyle bir durumla karşılaşanlar, bürokratlara saygısızlık olmasın diye iş makinesiyle mezarın toprağının konulmasına sessiz kaldılar.

Urfa'da tüm protokollerde ön sıralarda boy gösteren ve şehit Ailerinin dernek başkanı olan Mehmet Yavuz'un konuyla ilgili bir açıklama yapmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Kaynak: URFA KANALI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa’da Ramazan Etkinlikleri Büyük İlgisi Topluyor
Urfa’da Ramazan Etkinlikleri Büyük İlgisi Topluyor
Şanlıurfa Adli Tıp Yeni Yerinde
Şanlıurfa Adli Tıp Yeni Yerinde