Urfalı Şehitlerin İsimleri Haliliye’de Yaşatılıyor

Urfalı Şehitlerin İsimleri Haliliye'de Yaşatılıyor

Haliliye Belediyesi 15 Temmuz Askeri kalkışma girişiminde şehit düşen Şanlıurfa şehitlerin ve terörle mücadele şehit düşen güvenlik görevlilerinin isimleri parklarda yaşatılıyor.

10 Aralık 2018 - 21:18 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 21:21

Haliliye Belediyesi 15 Temmuz Askeri kalkışma girişiminde şehit düşen Şanlıurfa şehitlerin ve terörle mücadele şehit düşen güvenlik görevlilerinin isimleri parklarda yaşatılıyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un meclisten aldığı yetki ile Şanlıurfalı şehitlerin isimlerini yaşatmak adına gençlerin bu ülkenin mevcudiyeti uğuruna hayatlarını vermelerini anlamaları vatan kutsiyetini hissetmeleri adına 8 parka şehitlerin isimleri verildi. Haliliye ilçesi sınırları içinde “Şehit İbrahim Yıldırım Parkı”, Şehit Mustafa Direkli Parkı”, Şehit İbrahim Kete Partı”, Şehit Mehmet Şefik Şefkatlioğlu Parkı”, Şehit Hasan Hüseyin Çalışkan Parkı”, “Şehit Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu parkı” ,”Şehit Oktay Günak parkı” ve “Şehit Ümit yolcu parkı” olmak üzere Haliliye ilçesinde 8 parkta şehitlerimizin adı yaşatılıyor.

Modern parklarda ne istersen var.

Haliliye Belediye Başkanlığına seçilmesi ile halkın ranat dinlenebileceği mekanların için yoğun çaba içine giren Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol 2014 yılından bu güne ilçeyi modern parklara kavuşturdu.

Haliliye Belediyesince 125 bin 436 m2 alanda yeni parklar yapıldı. Haliliye ilçesinde farklı mahallelere yapılan 33 yeni park ile vatandaşların en çok istifade ettiği alanlar oldu.Parklarda yaşlıların huzurla dinlendiği ve çocukların güvenli bir şekilde eğlendiği alanlarla beraber ailelerin birlikte oturup zamanlarını geçirdiği alanlar oldu. Parklara engelli araçları için şarj istasyonları da kuruldu. Şanlıurfa’da parklarda bir ilki de Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol gerçekleştirdi. Parklar güvenlik kameraları ile donatıldı. Parklara ayrıca 213 bin 841 adet ağaç dikildi. Haliliye Belediyesi 18 parkta ise yeni spor alanları oluşturdu.obezite ile mücadele için imkanlar geliştirdi. Yürüyüş yolları ile parklarda geçirilen zamanın niteliği değiştirildi. Engelli oyun grupları ve piknik  masaları ile farkları yok edildi. 48 parka oyun grupları kazandırıldı.Parklarda temiz ve hijyenik WC’ler yapıldı.Anneler için Anne bebek bakım odaları yapıldı.Parklarda çeşmeler yapıldı.

Parklarda Hayvanlar unutulmadı

Dev akvaryumlar ile parkların görünümüne ince detaylar katıldı.Sokak hayvanları için yemlik ve suluklar yapıldı. Ağaçlara kuş evleri yarlaştırıldı.Süs hayvanları ile su oyunları oluşturuldu.(Haber Yusuf Güler)

Bu haber 412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
90 derecede çalışıyorlar
90 derecede çalışıyorlar