Urfalılar 15 Temmuz anlattı

Urfalılar 15 Temmuz anlattı

Şanlıurfalı Vatandaşlar 15 Temmuz-16 Temmuz 2016'da yaşadıklarını mesajlarını ww.sanliurfa63.com ’ a anlattı.Şanlıurfa 63 Olarak Urfalının sesi olmaya devam ediyoruz.

16 Temmuz 2017 - 17:18

Şanlıurfalı Vatandaşlar 15 Temmuz-16 Temmuz 2016'da yaşadıklarını mesajlarını ww.sanliurfa63.com ’ a anlattı.Şanlıurfa 63 Olarak Urfalının sesi olmaya devam ediyoruz.

Halit Demir; Öncelikle 15 Temmuz’u Tabii ki unutamayacağımız. Bir sene oldu 2016’nın 15 Temmuzu bir daha inşallah olmaz, böyle Fetöcülere falan da dikkat edilmesi gerekir: Yani toplumun duyarlı olması gerekir. Yok, hocadır, yok bilmem nedir. Apaçık belli. Dini kendi işine alet ediyor, dini yayarken daha doğrusu dini yaydığını zannediyor ama dini yayarken aslında dini kendi işine alet ediyor. Dini şuan da kullanıyor, kendi çıkarı için kullanıyor milletimizin de, halkımızın da buna kanmaması, inanmaması gerekiyor. Şehitlerimize gelince zaten unutulacak bir şey değil, insanların unutması imkânsız. Dedi

Hasan Akdağ; ww.sanliurfa63.com ’ a yaptığı açıklamalarda 15 Temmuz günü acı bir günümüzdür. Allah bize bir daha böyle bir gün yaşatmasın. Allah içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımızı temizlesin. 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimini duyunca.Siverek ilçesinde köye idim. Camide sela okuduk. Camiye gittik. 14 secde yaptık.Abdulkadir Geylani ismi ve şerefine dua okuduk.allahın dostlarından himmet istedik.vatanımızı koruması için Hainlere fırsat vermesin diye dualar yaptık. Allah bize bir daha 15 temmuzları yaşatmasın. 15 Temmuz’un yıl dönümünde tüm Müslümanlara sesleniyorum. İslami suistimal eden fetoculara inanmasınlar.kanmasınlar. bizim saf Müslümanlar bir dua okuyanı ve Allah diyene hemen kanıyorlar. Allah araştırın sonra inanın diyor. Onun için önce araştırın. Rabbimiz bizi düşmanlarımıza karşı korusun. Vatanımızı devletimizi korusun. Dedi

Mesut Sabuncu Sofi ww.sanliurfa63.com ’ a 15 Temmuz’u değerlendirdi ; Allahu Teala 15 Temmuz’u bir daha bize yaşatmasın. 15 Temmuz dediğimiz zaman oturup düşünmemiz lazım. Böyle bir musibet bize neden geldi. Bunun sebeplerine bakmamız lazım.  Önce bir birbirimizden kopuğuz. Birbirimiz hakkında yalmış şeyler düşünmemeliyiz. Bunların en büyük nedeni dinimizi iyi bilmemekten kaynaklanıyor. Memleketimizin kıymetini bilmeliyiz. Nimetlerimizin kıymetlerini bilmeliyiz. 15 Temmuz’da bu vatan için şehit olan kahramanlara Allahtan rahmet diliyoruz. Bu gibi saldırıların, hain planların bir daha yaşanmaması için allahu tealaya dua etmemiz gerekiyor. Birbirimize nasihat etmemiz gerekir. Kendi dinimizi, kendi imanımızı muhafaza etmek için birlik ve beraberlik içinde bulunmalıyız. Birbirimize sevmeliyiz. Allah bir daha bize 15 Temmuzları yaşatmasın. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Bizi iyilerle karşılatsın. Şehitlerimiz bizim canlarımızdır.  Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Müslümanların uyanık olması gerekiyor. Her cubbeli sarıklıdan bilen olmaz. Peygamberimizin bilenleri açıklamış. Biz bunları araştırarak doğruları bulup doğru kişi ile beraber olmamız lazım. Dedi.

Hamza Doğma, 15 Temmuz’ u ww.sanliurfa63.com ’ a değerlendirdi. Doğma; Şuan itibaren baktığımız zaman bu iş biraz sulandırıldı maalesef birileri tarafından. Yoksa 250 küsur şehidimiz var. Allah’u teala inşallah bize bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın ama bunun için de tedbirlerin ve önlemlerin alınması gerekiyor. Vatandaş olarak biz vatanımıza, topraklarımıza sahip çıkabilir fakat burada asıl iş özellikle siyasi partilere ve daha ileri de devlete ve hükümete düşüyor. Eğer onlar gerekli yerlere, gerekli noktalara onlar sahip çıkarlarsa zaten vatandaş da onlarla beraber hareket edecektir ve tekrar söylüyorum yüce rabbim inşallah 15 Temmuzları bizlere yaşatmasın. dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu