Urfalılar Müftülerin Nikah Kıyması İle İlgili Ne Düşünüyor

Urfalılar Müftülerin Nikah Kıyması İle İlgili Ne Düşünüyor

Urfalılar Müftülerin Nikah Kıyması İle İlgili Ne Düşünüyor Şanlıurfa 63 Haber muhabirleri Urfalılar CHP’nin İptali için mahkemeye verdiği il ve ilçe müftülerine nikah kıyma yetkilisini sordu.

25 Ocak 2019 - 21:09

Urfalılar Müftülerin Nikah Kıyması İle İlgili Ne Düşünüyor Şanlıurfa 63 Haber muhabirleri Urfalılar CHP’nin İptali için mahkemeye verdiği il ve ilçe müftülerine nikah kıyma yetkilisini sordu..Urfalılar,Müftülerin nikah kıymasına destek verdi.

Aziz Kaplamacı , Müftüler bence evlenmeyi yapabilirler. Müftülükte devletin bir kurumudur .hem belediyede ki yük de hafiflemiş olur, ben bir sakınca görmüyorum, sonuçta evleniyorsun, bu kurum yapmış ya da başka bir kurum yapmış  fark etmez ve bunun sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Celal Dayık;Doğru bir karar Anayasayı destekliyorum, müftüler neden kıymasın ki, kıymalarından yanayım, neden tepki gösteriyorlar ki bazıları ben bir anlam veremedim müftülerin kıyması daha iyi daha hayırlı, en azından hem dini hem de resmi nikahı bir arada kıyarlar bu da daha mantıklı ve iyi olur.

Mehmet Akbaş; Çok isabetli bir karar olmuş asıl bu onların görevi eskiden Osmanlı da imamların yaptığı işti, şimdi günümüzde de tekrar imamlara ve müftülere devredilmeli bunun uygun bir şekilde yapılıp devam ettirilmeli diye düşünüyorum.

İsmail Metin, Müftülerin kıymasından tarafım tabi , Hıristiyan bir ülkede papazlar nikah kıyıyor, biz bir Müslüman ülkesi olduğumuz halde neden müftüler kıymasın  ki oldukça uygun. Bizim milletimizin  %99 Müslüman’dır müftülerin kıymasını ben istiyorum.

Yüksek Mahkeme, CHP'nin müftülere nikah kıyma yetkisi de veren Nüfus  Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un iptali  ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu karara bağladı. Anayasa Mahkemesi, il ve ilçe müftülerine nikah kıyma yetkisinin  Anayasaya aykırı olmadığına ve iptal taleplerinin reddine oy birliğiyle karar  verdi.

2019/01/2019-01-25-21-12-10.jpg
2019/01/2019-01-25-21-12-20.jpg
2019/01/2019-01-25-21-12-21.jpg
2019/01/2019-01-25-21-12-23.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu