Urfalılar TOKİ Başvurusu İçin Salona Sığmadı

Urfalılar TOKİ Başvurusu İçin Salona Sığmadı

Şanlıurfa Maşuk’ta inşa edilen 426 konut için başvuru yapan binlerce vatandaş, kuranın yapıldığı salona sığmadı.426 konuta 4 bin 887 başvuru yapıldı

21 Şubat 2018 - 16:41 - Güncelleme: 22 Şubat 2018 - 23:23

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa Maşuk’ta inşa edilen 426 konut için başvuru yapan binlerce vatandaş, kuranın yapıldığı salona sığmadı.

Şanlıurfa’da yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu 426 konut için TOKİ yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda saat 11.00’da noter huzurunda kura çekilişini gerçekleştirdi. Ev özlemine son vermek için gelen binlerce vatandaş salona sığmadı. Yoğun ilginin gösterildiği kurada, salona sığmayan bazı vatandaşlar salon girişinde merakla isminin okunmasını bekledi. Kurada ismi çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Gün içerisinde tam liste olarak açıklanması beklenen sonuçların ardından 16 adet 1+1 ile 410 adet 2+1 konutun sahipleri belirlenecek.

İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlardan Aziz Çiftçi, “Sabahın erken saatlerinden itibaren bekliyoruz. İnşallah bize de çıkar. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin” diye konuştu.

TOKİ Maşuk Kurası Gerçekleşti

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa Maşuk’ta inşa edilen projeden 426 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi. Kura töreni 21 Şubat 2018, Çarşamba günü Urfa City Konferans Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören projede 16 adet 1+1 konuta 60 kişi, 410 adet 2+1 planındaki konuta ise 260’ı engelli vatandaş olmak üzere 4 bin 827 başvuru yapıldı.

1+1 konutlar 400 TL’den, 2+1 konutlar ise 509 TL’den başlayan taksitlerle %12 peşinat ve 180 ay vade ile satışa sunuldu. Tasarımda geleneksel Şanlıurfa konutlarında yer alan mimari cephelerde modernize edilerek uygulandı.

TOKİ tarafından hayata geçirilen projelerde konutların yanı sıra ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet tesisleri, parkları ve peyzajı ile nitelikli, güvenli sosyal çevre imkânı sunulan Maşuk bölgesinin şehrin yeni cazibe merkezi olması amaçlandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü
Başkan Ekinci'den Akşam Denetimi
Başkan Ekinci'den Akşam Denetimi