UYGAD’dan İsrail ve ABD’ye Kınama

UYGAD'dan İsrail ve ABD'ye Kınama

UYGAD Güneydoğu ve Şanlıurfa Bölge Temsilcisi, M Sıtkı Aloğlu, Kudüs'ün yapısı ile ilgili İsrail ve ABD’nin ortak olarak aldığı son kararı kınadı

06 Aralık 2017 - 15:00

UYGAD Güneydoğu ve Şanlıurfa Bölge Temsilcisi, M Sıtkı Aloğlu, Kudüs'ün yapısı ile ilgili İsrail ve ABD’nin ortak olarak aldığı son kararı kınadı. Kudüs’ün yapısı ile ilgili İsrail ve ABD’nin ortak olarak aldığı son kararı nefretle protesto ediyor, kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kudüs'e karşı tarihi bir sorumluluğu vardır, Yüce Allah'ın ve İslam'ın ilk kıblesidir, burası sadece Müslümanların değil Musevi, İsevi ve Muhammedilerin ortak ibadet mekanı ve üç semavi dinin ortak noktasıdır. Museviler tek başına bu mübarek toprakları zapt edemez. Mevcut statünün korunması gerekir.

Barışı engelleyen bu adımların derhal geri alınması gerekir, Kudüs Arapların, Yahudilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların ortak mekanıdır. ABD başkanı Trump’un İsrail’e cesaret veren adımını geri almasını diliyoruz. Bölge zaten büyük bir katliam ve eziyetler içinde iken, bu yanlış adım vahim sonuçları beraberinde getirecektir. İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatını göreve davet ediyoruz.Bölgede Irak ve Suriye de istikrarsızlık ve iç savaş ve terör olayları had safhada iken İsrail ve ABD ‘nin ortak aldıkları bu karara yakında AB ülkeleri de dahil olursa şaşmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamayı sonuna kadar destekliyoruz.

İsrail, işgal hareketiyle yıllardır bölgede Müslümanlar üzerinde büyük bir baskı uygulamakta ve bölgenin sahiplerinden olan Filistin Arapları üzerinde adeta soykırım uygulamaktadır. İsrail'in bu harekatına göz yumulursa yarın sıra Urfa ve Hicaz'a gelecektir. Tüm Türkiye deki STK ve kuruluşları bu konuda yasal eylem ve gösteri yapmaya davet ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü