UYGAD Şanlıurfa’nın Konuğu Naci İpek Oldu

UYGAD Şanlıurfa'nın Konuğu Naci İpek Oldu

UYGAD Şanlıurfa'nın 11 Kasım 2017 tarihindeki konuğu gazeteci yazar ve şair Şanlıurfa’nın Şeyh-ûl Muharrir-i Naci İpek oldu.

14 Kasım 2017 - 22:58

UYGAD Şanlıurfa'nın konuğu gazeteci yazar ve şair Naci İpek oldu. Şanlıurfa da 60 yıldır yazı basın medya ve gazete hayatında yer alan Şanlıurfa’nın Şeyh-ûl Muharrir-i Naci İpek UYGAD Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa şubesinin cumartesi günü konuğu oldu. Geçmişten günümüze Şanlıurfa da ki gazete yayıncılığı yazı basın ve Şanlıurfa siyaset ve bürokrasisini ve hatıralarını, hayatında hatıralarında yer alan önemli olayları anlatan Naci İpek, ayrıca Şanlıurfa'nın Atatürk Barajından içme suyu temini ve arıtma tesisinin proje hikayesini anlatırken kendisinin de gözleri doldu bizlere de duygulu anlar yaşattı.

Naci İpek," geçmişte Şanlıurfa şimdikinden çok daha sahipsizdi, Sivil inisiyatif şimdiki kadar güçlü değildi, gazete çıkarmak çok zor şartlarda gerçekleşiyordu" dedi.

UYGAD üyelerine çalışma ve yazı hayatında olması gereken nitelikleri de anlatan Üstad Naci İpek, kitapçı dükkânında yer alan binlerce kitabını da Şanlıurfa ya bağışladığını söyledi.

Büyük ustaya UYGAD’ın geleneksel "Şükran Plaketini” üyelerle birlikte takdim eden şube başkanı M Sıtkı Aloğlu, "Değerli ağabeye bundan sonraki yaşam hayatında huzur ve saadet diliyoruz" diyerek güzel temennilerde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 İlde FETÖ Operasyonu 8 Şüpheli Adliyede
7 İlde FETÖ Operasyonu 8 Şüpheli Adliyede
11 İlde Fetö operasyonu 15 Gözaltı
11 İlde Fetö operasyonu 15 Gözaltı