UYGAD’tan ŞUTSO ve Borsaya Ziyaret

UYGAD'tan ŞUTSO ve Borsaya Ziyaret

UYGAD Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri,Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yeni Yönetimlerine Hayırlı Olsun ziyareti gerçekleştirdi.

19 Nisan 2018 - 23:22

UYGAD Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz hafta seçimleri tamamlanan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yeni Yönetimlerine Hayırlı Olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen yönetim kurulu seçimlerinin ardından her iki kurumda seçilen yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Kısa adı UYGAD olan Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilciliği tarafından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası yeni yönetimlerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

UYGAD Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilcisi Mehmet Sıtkı Aloğlu ve UYGAD Üyeleri Mehmet Sıtkı Aloğlu, Fuat Rastgeldi, Musa Kaldı, Sait Kaya, Ahmet Yeşilnacar, Abuzer Badıllı, Salih Çoban, Adil Deveci, gerçekleştirilen ziyarette Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi OdasıYönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altuna Başarılar dilediler.

3. Organize Sanayi Bölgesinin geliştirilmesi konusunda gerekli adımların atılması gerektiğinin altını çizen UYGAD Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu, ŞUTSO’ ya bu konuda büyük görevler düştüğünü belirtti.

Aloğlu; “3. Organize Sanayi Bölgesine gerekli alt ve üst yapı çalışmalarına hız verilerek yatırımcıların bu bölgeye çekilmesi sağlanmalı. Bunun için yatırımlar ön planda tutulmalı.

Bilindiği gibi Şanlıurfa ekonomisinde ihracat az bir paya sahip. İhracat rakamlarının arttırılması için gerekli çalışmalar yapılarak bölge cazibe merkezi haline getirilmeli. Aynı zamanda istihdama yönelik çalışmalar yapılarak Şanlıurfa da adeta kanayan bir yara haline gelen işsizliğin önüne geçilmesi için yine Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına büyük görevler düşmekte.

Yeni seçilen yönetim kurulunun bu konulara önem vereceği düşüncesinde olduğumu belirterek kendilerine ilimize yönelik hayırlı çalışmalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, UYGAD Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu’nun tespitlerinin haklı olduğunu söyledi.

Başkan Peltek konu hakkında şöyle konuştu; “Şanlıurfa da özellikle istihdam konusunda gerekli çalışmaların bir an önce başlatılması gerektiği kanısını bizlerde taşıyoruz. Bu konuda ŞUTSO olarak bize düşen ne varsa bunu yapmaya hazırız.

Bu taşın altına bizlerde alimizi koyarak İlimizde Ticaret ve Sanayiinin yanı sıra 3. OSB’de gerekli çalışmaların yapılması için hızlı bir tempo içerisine gireceğiz. Aynı zamanda ihracat rakamlarının arttırılması gerektiğini ve Şanlıurfa’nın bir cazibe merkezi haline gelmesi konusunda gereken adımları atacağız” şeklinde konuştu.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen ikinci ziyarette ise yeni seçilen Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim kuruluna başarıla dilendi.

Burada yapılan ziyarette Şanlıurfa da borsanın önemli bir rol aldığına dikkat çeken UYGAD Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu, Türkiye’de üretilen fıstık rekoltesinin yüzde 70’ine sahip olan Şanlıurfa’nın fıstık ticareti konusunda zayıf olduğunun altını çizdi.

UYGAD Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu; “Ticaret Borsamız bünyesinde acilen bir fıstık borsası oluşturularak fıstık ticareti bir an önce canlandırılmalı. Bu konuda yine yeni seçilen Borsa yönetiminin gerekli çalışmaları başlatacağı kanısını taşımaktayım. Kendilerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, UYGAD Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu’nun yerinde tespitlerinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Başkan Kaya: “Bilindiği gibi ilimiz fıstık üretiminde önemli bir paya sahip. Biz Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak bu konuda üzerimize düşen çalışmayı bir an önce yaparak Şanlıurfa fıstığını hak ettiği yerlere taşıyacağız. Yanı sıra birçok ürünün borsa değerleri konusunda Şanlıurfalı üreticilerimize gereken desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. Haber-Bülent KARACA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu