UYGAP’dan AK Parti ve GAP Anadolu Lisesine Ziyaret

UYGAP'dan AK Parti ve GAP Anadolu Lisesine Ziyaret

UYGAD Şanlıurfa Teşkilatı, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını ve Karaköprü GAP Kız Anadolu Lisesine ziyaretlerde bulundular.

06 Mart 2018 - 13:27

25 Şubat 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla 6. İl kongresini gerçekleştiren Şanlıurfa Ak Parti teşkilatını UYGAD üyeleri ziyaret etti.

Ak parti Şanlıurfa il başkanlığına yeniden seçilen avukat Zeynel Abidin BEYAZGÜL ve yeniden kurulan yönetim kurullarına tebrik ziyaretinde UYGAD’ı aşağıdaki üyeler temsil etti. M. Sıtkı ALOĞLU, Cuma HUNDUR, Hüseyin YEKTAŞ, Şükrü SAYAR, Nuray MERAL ve Mahmut HAREM. Ziyarette Şanlıurfa ile ilgili karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunulup, başarıların devamını temenni ettiler.

DÜRÜSTLÜK BİLİNCİNİ AŞILAMA GAYRETİ

Şanlıurfa Karaköprü ilçesi milli eğitim müdürlüğüne bağlı GAP kız Anadolu lisesinde farkındalık yaratma alışkanlıkları yaptırılırken değerler üzerinde de öğrencilere bilinç katma eğitimi yapılmakta.

Şanlıurfa Merkez Karaköprü ilçesindeki Akbayır Mahallesi GAP Kız Anadolu Lisesinde okul idaresi öğrencilere dürüstlük, güven, sorumluluk ve yardımlaşma duygu ve değerlerini aşılamak için okulda dürüstlük kantini kurdu. Öğrencilerin ihtiyaçları olan ürünlerin sergilendiği “dürüstlük kantini” standında kantin sorumlusu bulunmamakta olup öğrenciler aldıkları ürünleri ve ihtiyaçlarını karşılarken bedelini oradaki bir kutuya açıktan bırakarak dürüstlük bilincini kendi aralarında birbirlerine aşılamaya çalışıyorlar. GAP Kız Anadolu Lisesi Müdiresi olan Zeynep TÜRKMEN hoca ile yaptığımız görüşmede “Okulumuzda akademik başarının artması için birçok bilimsel araştırma yapılırken öğrencilerimize sosyal topluma olan sorumluluklarını aşılama ve birbirlerine yardımlaşma bilincini arttırma gayesi ile dürüstlük kantini oluşturmuş bulunuyoruz. Ayrıca okulumuzda sosyal faaliyetler olarak edebiyat, kültür, el işi, kitap okuma, resim, müzik, spor,Yeşilay, Kızılay gibi kulüplerimiz de bulunurken ihtiyaç olan kollara da çeşitli atölyeler açmış bulunuyoruz. Gayemiz öğrencilerimizi milli ve manevi değerlere uygun yetiştirmek, onlara, devlete ve millete olan sorumluluklarını aşılamak ve iyi değerleri kişiliklerine büründürsünler diye program belirlemektir.” Dedi.

Okulu ziyaret eden UYGAD Şube Başkanı Sıtkı ALOĞLU ve üyelerle başta okul müdiresi Zeynep TÜRKMEN ve ekibine bu tür sosyal kültürel çalışmalara imza attığı için teşekkür ederek derneklerine düşen ne vazife varsa yerine getirmek vaadiyle okuldan ayrıldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış