UYSAD’dan Eyyübiye Halk Eğitime Ziyaret

UYSAD'dan Eyyübiye Halk Eğitime Ziyaret

Uluslararası Yazarlar Sanatçılar, Araştırmacı Gazeteciler Derneği UYSAD Eyyübiye halk eğitim merkezi müdürü Mehmet Salici'yi ziyaret etti.

09 Ocak 2019 - 16:15

Kısa adı UYSAD olan Uluslararası Yazarlar Sanatçılar, Araştırmacı Gazeteciler Derneği Eyyübiye halk eğitim merkezi ve Akşam Sanat okulu (ASO) kurumunu ve müdürü Mehmet Salici'yi ziyaret etti.

UYSAD'ın ziyaret takviminde yer alan Eyyübiye halk eğitim merkezi yeni yerine taşındığından bu yana müdür Mehmet Salici ile atağa geçmiş bulunmaktadır. Eyyübiye halk eğitim merkezi müdürü Mehmet Salici' de aldığımız bilgiye göre: “Bugüne kadar toplam 493 branşta kurs düzenlenmiş olup bu kurslarda şimdiye kadar 7911 kursiyer istifade etmiştir. ( erkek kursiyer 2951 bayan kursiyer 4960 ) bu kurslarda şimdiye kadar 217 usta öğretici görev yapmış ve 42 milli eğitime bağlı öğretmende kurs hocası olarak hizmet vermiştir.

Halkımız ve gençlerimiz tarafından en çok ihtiyaç duyulan kurslar; Ahşap, bilişim, çocuk gelişimi, çeşitli el sanatları, gazetecilik, yöresel ve geleneksel oyunlar, giyim kuşam, kuaförlük, evlerde hasta ve yaşlı bakımı, hayvan yetiştiriciliği, inşaat teknolojileri, dinini ve Kuran'ı Kerim öğrenme, sarraf ve kuyumculuk, çeşitli müzikal alet kursları ( saz, ney, gitar,) gibi folklor halk oyunları, okuma yazma, insan sağlığı, zanaat ve tasarım, spor, tesisat teknolojisi, ulaştırma hizmeti, aşçılık, Arapça İngilizce ve diğer yabancı dil kursları, mülteci ve yabancılara Türkçe öğretim kursu düzenliyoruz” dedi.  Halk eğitim merkezi müdürü  Mehmet Saliici’den aldığımız bilgiye göre; devam eden Uluslararası projelerimiz HEP, QUDRA, UNDP, RET ve bunun gibi bi çok projeler vardır.

Ziyarete UYSAD başkanı Sıtkı Aloğlu, ve yönetim kurulundan Abdullah Canbeyli, Halil Orhan Aslan, Mustafa Dörtbudak, İbrahim Türkmen, Osman Mesçioğlu ve Cüneyt Çetiner hazır bulundular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti