Vali Abdullah Erin’in Miraç Kandili Mesajı

Vali Abdullah Erin’in Miraç Kandili Mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında Müslümanlar arasında ümmet bilincinin tam anlamıyla yerleşmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

13 Nisan 2018 - 19:23

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bu kutlu geçeğinin, Miraç hadisesinin gerçekleştiği yer olan ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna, işgal ve zulmün son bulmasına, Müslümanlar arasında ümmet bilincinin tam anlamıyla yerleşmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti: Bu kutlu gece, insanlığı cehaletin karanlığından kurtaran Cenab-ı Allah’ın, Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselama müjdeler verdiği gecedir. Peygamberimizin şahsında Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa’dan Yüce Rabbimizin katına uzayan bu yolculuk, insanlığı yüksek manevi değerlere ulaştıran Alemlerin Rabbinin sonsuz rahmet ve merhametinin tecellisidir.

Yüce Allah’a kulluk ve Peygamberimize ümmet olma bilincinin gelişmesi, gönüllere ferahlık, şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, birlik ve beraberlik getirmesi temennisiyle aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç gecesini tebrik ediyor, bu kutlu gecenin ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna, işgal ve zulmün son bulmasına, Müslümanlar arasında ümmet olma bilincinin tam anlamıyla yerleşmesine vesile olmasını diliyorum.Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü