Vali Tuna Kobani sınırında duvar örme çalışmalarını inceledi
Reklam
Reklam

Vali Tuna Kobani sınırında duvar örme çalışmalarını inceledi

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Suriye sınırında yapımı devam eden güçlendirilmiş modüler duvar örme çalışmalarını inceledi.

29 Ağustos 2016 - 20:27

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki Mürşitpınar sınır kapısı bölgesinde devam eden duvar örme çalışmalarının 3, 60 m. yüksekliğinde toplam beş kilometre uzunluğunda olacağı belirtildi. Sınır kapısının doğu yönünde bir batı yönündeyse dört kilometre boyunca inşa edilecek duvar çalışmaları sırasında bir açıklama yapan Vali Tuna; sınır güvenliğini korumaya yönelik devam eden modüler duvar inşasının uluslararası koordinatlarla belirlenen sınır hattında sürdüğünün altını çizdi.

Sınırdaki güçlendirme çalışmalarının aylar öncesinde planlanarak hayata geçirildiğini sözlerine ekleyen Vali Güngör Azim Tuna: “Mürşitpınar’da yapılan çalışmalar bu işin devamı niteliğindedir. Türkiye kendi sınır güvenliğini garantiye almak için ilave bir önlem olarak duvar yapımına devam ediyor. Yeni bir uygulama değildir. Şanlıurfa’nın 220 kilometre civarında bir sınır hattı var. Peyderpey bütün sınır hattınca bu duvar çekilecek. Şu anda da Mürşitpınar bölgesinde duvar çalışmaları devam ediyor. İddia edildiği gibi her hangi bir askeri hareketlilik veya karşı tarafa yönelik bir saldırı kesinlikle söz konusu değil.  Duvarın yapımı esnasında aldığımız güvenlik tedbirleri var. Bu çalışma devam edecek ve biz bunu takip edeceğiz. Önceliğimiz sınır güvenliğini daha sağlıklı hale getirmektir. Geçmişte sınır hattında zaman zaman ihlaller yaşanabildi. Buradaki fiziki güvenlik sistemleri zaman içerisinde deforme olabiliyor. Bunlar hem yeniden gözden geçiriliyor hem de duvar ve yeni oluşturulacak güvenlik sistemleriyle illegal giriş çıkışların önlenmesi noktasında görevli arkadaşlarımızın elini güçlendirmiş oluyoruz. Bunu dışında bir durum söz konusu değildir” dedi.

Suruç’taki incelemeleri kapsamında Süleymanşah Türbesini ve sınır nöbetine devam eden askerleri de ziyaret eden Vali Tuna’ya; Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve Hudut Alay Komutanı Albay Cengiz Hüner eşlik etti.

2016/08/2257940.jpg
2016/08/2579446.jpg
2016/08/1585065.jpg
2016/08/6383958.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa Valisini Aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa Valisini Aradı
Şehidimiz Var
Şehidimiz Var