Vekil Özşavlı’dan Su Taşkınları İle İlgili Açıklama

Vekil Özşavlı'dan Su Taşkınları İle İlgili Açıklama

Viranşehir’de Tofan Deresinin taşması sonrası yolların kapanması su baskını ile ilgili AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı bir açıklama yaptı.

20 Aralık 2018 - 23:25 - Güncelleme: 20 Aralık 2018 - 23:40

Şanlıurfa Viranşehir’de Tofan Deresinin taşması ile yolların kapanması su baskını ile ilgili AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı bir açıklama yaptı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr.Halil Özşavlı, Viranşehir ilçemizde etkili olan kuvvetli sağanak yağış sonrası ilçe merkezi ve kırsal mahallelerimizde sel ve su taşınları meydana gelmiştir.Sel ve Su taşkınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.2019 yılı Bütçe görüşmeleri nedeni ile TBMM’de bulunmamdan dolayı hemşehrilerimin yanında olamamamın üzüntüsü içerisindeyim.

Bugün Yağan Sağanak yağış sonrası bizlere ulaşan vatandaşlarımızın mağduriyetini giderdik.Aynı zamanda DSİ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir Belediyesine benzer mağduriyetlerin yaşanmaması için girişimlerde bulunduk.

Önceki Günlerde benzer şekilde şiddetli yağışlar sonrası bazı kırsal mahallelerimizde su taşkınları ve sel oluşmuş soruna kalıcı çözüm için DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın Bey’e taleplerimizi iletmiştik.Ardından DSİ Yetkilileri sel ve su taşını olan kırsal mahallelerimizde incelemelerde bulunmuş kalıcı çözüm için yol haritası belirlenmişti.Aynı Şekilde ilçe merkezindeki su taşınlar içinde sorunun kaynağı ve çözümü için yol haritası belirleyeceğiz.

Hali Hazırda Hem Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz hemde Viranşehir Belediyemiz sahada olup su taşkınından etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışmaktadır.Tekrar su ve sel taşkınından etkilenen Viranşehirli hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.İfadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü