Vergi Bilinci Semineri Düzenledi

Vergi Bilinci Semineri Düzenledi

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetleri sürdüren İpekyol Gençlik Merkezi Vergi haftası nedeniyle Vergi Bilinci semineri düzenledi.

22 Mart 2018 - 09:59 - Güncelleme: 22 Mart 2018 - 14:07

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetleri sürdüren İpekyol Gençlik Merkezi Vergi haftası nedeniyle “Vergi Bilinci” semineri düzenledi.İpekyol Gençlik Merkezi ve Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığının ortak çalışmaları neticesinde İpekyol Gençlik Merkezi kursiyerleri ve Göbeklitepe Ortaokulu öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen “Vergi Bilinci” seminerini Vergi Dairesi Başkanlığında görevli Gelir Uzmanı Hayriye KAPLAN, Gelir Uzman Yardımcısı Yeşim AK tarafından  Vergi Geleceğimizdir sloganıyla Vergi nedir?,  Mükellef nedir?, Mükellef hakları nelerdir?, Vergi Dairesi Başkanlığının görevleri, kurumsal yapısı, misyonu, vizyonu nedir?, niçin vergi ödenir?, ödenen vergilerin ne gibi hizmetler olarak bizlere geri döndüğü hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Bu konuda gençlerden gelen sorulara cevap verildi.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Güçlü yarınlar için, Güçlü bir Türkiye için sağlıklı ve bilinçli bir gençlik yetiştirmek en büyük idealimiz. Bu noktada gençlerimize Gençlik Merkezimize normal hayatlarında her zaman önemli gördüğümüz konularda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bir ülke eğitimle ancak başarıya ulaşabilir. Vergisini zamanında ödeyen, her mükellefin ülkenin kalkınması için vergi ödemesi gerektiğini, vergi ödemenin bir vatandaşlık görevini olduğunu anlatmamız ve öğretmemiz gerekmektedir. Vergi Bilinci konusunda gençlerimizi aydınlattıkları için Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığına ve görevli Gelir Uzmanı Hayriye KAPLAN, Gelir Uzman Yardımcısı Yeşim AK hanımefendiye teşekkür ediyorum.  İpekyol Gençlik Merkezi olarak Bu noktada eğitimlerimiz, etkinliklerimiz, çalışmalarımız ve seminerlerimiz devam edecektir.(Şanlıurfa 63 Haber- Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü