Viranşehir Belediyesi Kendi Enerjisini Üretecek

Viranşehir Belediyesi Kendi Enerjisini Üretecek

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek kendi elektrik ihtiyacını karşılamak üzere Güneş Enerji Sistemi (GES) kuruyor.

27 Mart 2018 - 12:10

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek kendi elektrik ihtiyacını karşılamak üzere Güneş Enerji Sistemi (GES) kuruyor.Geçtiğimiz günlerde Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan 556,558 Bin TL Hibe desteği alan Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, aldığı desteğin ardından GES kurulması için çalışmalara başladı.İlk etapta ihalesi yapılarak sistemin kurulması için harekete geçen Belediyemiz, son olarak ihaleyi alan firma ile yer tesliminde bulundu.

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarihinde bir ilki gerçekleştiren Belediyemiz, toplamda 805 Bin TL’ye mal olan projeyi hayata geçirerek Spor Kompleksi çatısında günlük 200 KW elektrik üretimi için çalışmalara hız verdi.

Konu ile ilgili olarak Belediyenin enerji yükünü azaltmak amacıyla GES kurmak için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, “ Önümüzdeki günlerde enerji santralinin kurulması için çalışmalarımız başlayacak. Bilindiği gibi Viranşehir ve çevresi güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi açısından çok avantajlı bir konumda. Biz de Kayyum Belediyesi olarak bu avantajı değerlendirip kendi elektrik enerjimizi üreteceğiz ve belediyemizin enerji tüketim bedelini aşağı seviyelere çekeceğiz. Böylece elektrik enerjisi için harcadığımız miktarı, vatandaşımıza yeni hizmetler üretmekte kullanacağız." diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...