Viranşehir Belediyesinden İmar Planı Açıklaması

Viranşehir Belediyesinden İmar Planı Açıklaması

Son günlerde artan şikayetlerden dolayı Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi ilçenin İmar Planı ile ilgili bir açıklama yaptı.

03 Ocak 2019 - 22:17

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi ilçenin İmar Planı ile ilgili bir açıklama yaptı. Viranşehir Belediyesinden Yapılan açıklamada, İlçemizin İmar Planı 06.08.2013 tarih ve 48 Sayılı Belediye Meclis kararı ile revizyon edilerek onaylanmıştır. Vatandaşlarımızın Belediyemize yapmış oldukları müracaatlar ve son günlerde artan şikayetler üzerine yapılan kontrollerde ilçemizin bir çok mahallesinde vatandaşlarımızın mağdur olduğu, bazı adaların aynı güzergah üzerinde olmasına rağmen farklı yapı nizamları ( Kimi yerde 2-3-5 kat ) ve farklı kullanım planlandığı kimi yerde sadece Ticaret-Konut olduğu gözlenmiştir. Vatandaşlarımıza ait bazı parsellerin ise yeşil alan olarak İmar Planına işlendiği anlaşılmıştır.

Bu kapsamda 25.12.2018 tarihinde İşlem yapan ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Vatandaşlarımızdan bu İmar Planı ile ilgili olarak mağduriyet yaşadıklarını düşünenlerin acil olarak Belediyemiz İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.Tüm İlçe Halkına Duyurulur.İfadelerinde yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu