Viranşehir’de 11 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı-Videolu Haber

Viranşehir'de 11 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir Kayyum Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla 11 Bin kişiye Aşure dağıttı.

07 Ekim 2017 - 16:44

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Kayyum Belediyesi tarafından düzenlenen Aşure dağıtım etkinliği’ne Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü İbrahim Çoban ile çok sayıda personel katıldı.

İlçe merkezinde bulunan tüm camilerde stand kuran Viranşehir Belediyesi, Cuma namazı çıkışında Muharrem ayının önemine binaen Cami cemaatine aşure ikramında bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete ve Mahmut Şık kendi elleriyle cami cemaatine aşure ikram ederken, Aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi göstermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, “Aşure berekettir, paylaşımdır ” diyerek Muharrem ayının önemine vurgu yaparak, “  Viranşehir Belediye olarak her zaman için vatandaşlarımızın yanındayız. Böyle mübarek bir gün ve aylarda kendilerini yalnız bırakmadık ve belediye olarak aşure dağıtımında bulunduk. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Bu vesile ile  başta İslam alemi olmak üzere tüm Viranşehirli hemşehrilerimin muharrem ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını diliyorum ” diye konuştu.

Aşure ikramını alan Camii Cemaati ise Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek hayır dualarında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu