Viranşehir’de Çölyak Hastalarına Gıda Yardımı-Videolu Haber

Viranşehir'de Çölyak Hastalarına Gıda Yardımı-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi 64 Çölyak Hastasına gıda yardımı yaparak onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek adına destek vermeye devam etti.

30 Mart 2018 - 09:04 - Güncelleme: 30 Mart 2018 - 15:39

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi 64 Çölyak Hastasına gıda yardımı yaparak onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek adına destek vermeye devam etti.Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan gıda teslim programına Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete ve Arslan Çiftçi ile Çölyak hastaları ve yakınları katıldı. Gıda teslim programında konuşan Başkan Yardımcısı Çiftçi " Viranşehir Belediyesi olarak Çölyak Hastalığına yakalanmış kardeşlerimize gıda yardımında bulunmaya devam ediyoruz. Tespit ettiğimiz 64 Çölyak hastasına 4 aylık gıda yardımı alımı yaptık. Alınan bu malzemelerin toplam tutarı ise 45.300 TL dir. Bugün bir aylık malzeme dağıtımı yapıyoruz. 2018 yılı içinde bu yardımlarımız devam edecek." dedi.

Malzemeleri alan Çölyak hastaları ve yakınları Viranşehir Belediyesine teşekkür ederken bazı talepleri de oldu. Hasta yakınları bu hastalık hakkında İlçe Milli Eğitimin İlk ve Orta dereceli okullarında eğitim veren Öğretmenlerin bilgilendirilmesini istedi. Hasta yakınlarının bir başka talebi ise Viranşehir Devlet Hastanesinden bir yetkilinin bu hastalık konusunda uzman görüşü ile hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmesini istedi. Başkan Yardımcıları bu talebi dikkate alacaklarını ve ilgili birimlere bilgi vereceklerini söyledi. Gıda yardım paketini alan hasta ve hasta yakınları Viranşehir Belediyesine teşekkür ederek buradan ayrıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu