Viranşehir’de Denetimler Sıklaştı

Viranşehir'de Denetimler Sıklaştı

Şanlıurfa Viranşehir’de halk sağlığını ilgilendiren konularda çalışmalarını titizlikle yürüten Viranşehir Belediyesi, halkın taleplerini dikkate alarak denetimlerini arttırdı

09 Kasım 2017 - 09:35 - Güncelleme: 09 Kasım 2017 - 16:22

Şanlıurfa Viranşehir’de halk sağlığını ilgilendiren konularda çalışmalarını titizlikle yürüten Viranşehir Belediyesi, halkın taleplerini dikkate alarak denetimlerini arttırdı.Şanlıurfa Viranşehir’de başta gıda ürünlerinin satışı yapılan iş yerleri olmak üzere, Pastane, Fırın, Market, Lokanta vb gibi alanlarda Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde halk sağlığını korumaya yönelik işletmeler uyarılırken, Kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

“CEZALANDIRMAYI DEĞİL, SORUNLARI GİDERMEYİ HEDEFLİYORUZ ”

Amacın, bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunun altını çizen Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, yıkıcı değil, yapıcı belediyecilik anlayışıyla hareket edildiğini kaydetti.

Esnafa ceza vermek yerine, eksikliklerin giderilerek sağlıklı ve yasal koşulların oluşması için çalışma yaptıklarını söyleyen Çimşit,  “Vatandaşlarımızın boğazından geçen her lokmanın sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğinin takipçisiyiz. Gıda ürünleri üretiminin ve satışının fazlaca yapıldığı yerlerde denetimlerimizi yoğun ve düzenli bir şekilde sürdürüyoruz. Sağlıklı gıda ve hijyen birinci kuralımız. Vatandaşlarımızın yediğiyle içtiğiyle oynamaya kimsenin hakkı olamaz. O nedenle de başta gıda işletmeleri olmak üzere tüm işletmelerde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz ” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar