Viranşehir’de Eğitim Toplantısı-Videolu Haber

Viranşehir'de Eğitim Toplantısı-Videolu Haber

Yaklaşan Yeni Eğitim - Öğretim sezonu öncesi  Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında toplantı düzenlendi.

12 Eylül 2017 - 14:49 - Güncelleme: 12 Eylül 2017 - 14:52

Yaklaşan Yeni Eğitim - Öğretim sezonu öncesi  Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında toplantı düzenlendi.

Toplantıya Kaymakam Ömer Çimşit Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Şube Müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, Okul Müdürleri, STK Başkanları, Okul Aile Birliği Başkanları ile Muhtarlar katıldı.

Madde kullanımı konulu sunumun ardından Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit yeni eğitim öğretim sezonu öncesi eğitim ihtiyaçları ve sorunlarını masaya yatırmak için bir araya geldiklerini ifade ederek şunları dile getirdi: " Yaklaşık 10 gün sonra yeni eğitim öğretim sezonu açılıyor. Öğretmenlerimiz görevlerinin başında olacaklar. İçişleri Bakanlığımızın yazılı bir talimatı var. Bu talimat gereğince bizler bu gün bir araya geldik. O talimatta İçişleri Bakanlığımız, okullar başlamadan önce Türkiye’nin tüm il ve ilçelerde saat 10:00 itibari ile toplantı yapılıyor. Bu toplantıya okul müdürlerimiz, okul aile birliği başkanlarımız, emniyet ve jandarma teşkilatımız olmak üzere milli eğitimimizin tüm paydaşları davet edildi. Toplantımızın konusu özellikle yeni eğitim öğretim yılı öncesi okullarımızın ve öğrencilerimizin güvenliği anlamında neler yapılabilir neler yapılması gerekir konusunda istişare toplantısı düzenlemek. Güvenlik derken birçok okulumuzda taşımalı eğitim sistemi var. Öğrencilerimizin servisle taşınmasında güvenli bir şekilde evlerinden okullarına gidebilmeleri. Bir diğer konu zararlı alışkanlar, zararlı madde, esrar, uyuşturucu, hap kullanımı gibi hususlarda okullarımızda yaşanan olumsuzluklar. Zaman zaman basında haberlerini görüyoruz. Hap kullanımı, esrar kullanımı lise ve ortaokul yıllarına kadar düştü düşüyor şeklinde. Bir diğer konu da bahsettiğimiz hususlar ile mücadele ederken okullarımızın fiziksel güvenliği, güvenlik kameraları ve diğer eksikliler gibi genel bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu kapsamda okul müdürleri ve aile birliği başkanları olmak üzere milli eğitimin tüm paydaşları ile bir araya geldik. Hepimize önemli görevler düşüyor. Bu işi sadece İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün ve Müdürlüğümüzün veya okul müdürlerimizin üzerine bırakmamak gerekiyor. Güvenlik güçlerimiz, emniyet ve jandarma teşkilatımız ile beraber, okul aile birliği başkanları, muhtarlar ve veliler ile beraber okullarımızın daha güvenli ve daha sağlıklı hizmet verebileceği bir noktaya getirmek için hepimizin katkısı ve desteği gerekiyor" dedi.

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit'in konuşmasının ardından muhtarlar, okul aile birliği başkanları konu ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından katılımcılar Kaymakamlıktan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma