Viranşehir’de Evlenen Çiftlere Anlamlı Hediye

Viranşehir'de Evlenen Çiftlere Anlamlı Hediye

Şanlıurfa’nın Viranşehir Kayyum Belediyesi, yeni bir uygulama hayata geçirerek, evlenen çiftlere anlamlı hediye vermek için kolları sıvadı.

10 Ekim 2017 - 09:17

Şanlıurfa Viranşehir Belediye Evlendirme Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen uygulama ile, yeni nikah kıyan ve evlenen çiftlere "Evliliğe İlk Adım" temalı hediye paketleri dağıtılmaya başlandı.

İnsan odaklı projelerle dikkatleri üzerine çeken Viranşehir Kayyum Belediyesi, yeni bir çalışma ile yeni evlenen çiftlere sembolik ama manevi değeri büyük olan hediye paketleri dağıtıyor.

Dağıtılan paketle ilgili kısa bir açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Sosyal Belediyecilik gereği hayata geçirilen uygulama ile, yeni evlenen çiftlere hediye paketi verdiklerini söyledi.

Hediye paketinin içerisinde Kuran-ı Kerim, Peygamberimizin hayatını anlatan Kitap, Türk Bayrağı ve Kutsal türbelerin bulunduğu Eyyüpnebi’nin tanıtım CD’lerinin olduğunu sözlerine ekleyen Çimşit, “ Belediyemiz tarafından yeni uygulamaya konulan "Evliliğe İlk Adım" paketlerinin dağıtımına başladık, hediye paketleri evlenecek ve nikah kıyan tüm çiftlere dağıtılacaktır. Buradaki amacımız, çiftlerimizin az da olsa mutluluklarına mutluluk katmaktır. Hediyemiz semboliktir fakat manevi öneminin yüksek olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu paketler  evlerin en üst köşelerine bırakılmalı ve muhafaza edilmeli. Bu tür insan odaklı çalışmalarımız devam edecektir ” diye konuştu.

Nikahı kıyılan çiftler ise, uygulamadan memnuniyet duyduklarını dile getirerek Viranşehir Belediyesine teşekkür etti.

2017/10/2616809.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Belediye Başkanına Silahlı Saldırı
Akçakale Belediye Başkanına Silahlı Saldırı
Altay Ailesinin Acı Günü
Altay Ailesinin Acı Günü