Viranşehir’de Husumetli Aileler Barıştırıldı

Viranşehir'de Husumetli Aileler Barıştırıldı

Şanlıurfa Viranşehir’de Cemaldina ve Kumneğşan ailelerini arasındaki husumet Viranşehir Hububat Borsa Denek Başkanı Remzi Atanın girişimleriyle son buldu

06 Kasım 2017 - 09:18

Şanlıurfa Viranşehir’de Cemaldina ve Kumneğşan ailelerini arasındaki husumet Viranşehir Hububat Borsa Denek Başkanı Remzi Atan'ın girişimleriyle son buldu. Aralarındaki husumetten dolayı birbirleri ile 15 gündür görüşmeyen iki aşireti barıştırıldı. Güneydoğu’da hala süregelen Aşiretçilik ile ailelerde sevinçlerin yaşandığı gibi husumetlerde yaşanıyor. 

Şanlıurfa Viranşehir'de yaşayan iki aile de aralarındaki husumetten dolayı  birbirleri ile 15 Gündür görüşmüyorlardı. Bu duruma vicdanen el atmak isteyen Barış Elçisi ve Viranşehir Hububat Borsa Denek Başkanı Remzi Atanın girişimleriyle husumetli aileler barıştırıldı.

Barış töreninde konuşan Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkan Vekili ve ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit, her zaman insanlarımızın barış ile yaşamasını istiyorum dedi. Bölgemizde artık huzur ferrah ve barış istiyoruz kavgaların hiç kimseye bir fayda getirmeyeceğini aksine zarar vermekten başka bir şeyin olmadığını ve Viranşehir’in ileri gelen ailelerinden Cemaldina ve Kumneğşan ailelerini Hububat Kopleksinde biraya getirerek barışmalarını sağlayan Başta Kanaat Önderlerinden Başkan Remzi Atan'a ve emeği geçen herkese Allah razı olsun   dedi.

Biz Kaymakamlık ve Belediye olarak Allah için kim BARIŞI sağlarsa bizler  her zaman onunlayız bizler küskünlüklerin değil barışın elçileriyiz diyerek   hem husumetli ailelere hemde hala birbirleri ile görüşmeyen ailelere mesaj verdi.

Belediye Başkan Vekili ve ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit, "bizler nasılki ülkemizde barışın huzurun olmasını istiyorsak tıpkı şu anda beraberce her iki  ailemiz gibi husumetli ailelerinde aralarındaki sorunların barış huzur ve kardeşçe son bulmasını diliyoruz. Umarız ki bu tür husumetler inşallah son bulur Bizleri kırmayıp ve kendi istekleri ile barış için   bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcılarımız Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay ve  bu iki değerli aşiretimize mensup ailelerine  teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyazgül'e Şanlıurfalılardan Destek Yağdı
Beyazgül'e Şanlıurfalılardan Destek Yağdı
ABD Askerleri Şanlıurfa Sınırındaki 6 Gözlem Noktasını Terk Etti
ABD Askerleri Şanlıurfa Sınırındaki 6 Gözlem Noktasını Terk...