Viranşehir’de Mesleki Eğitim ve beceri kursları açıldı
Reklam
Reklam

Viranşehir'de Mesleki Eğitim ve beceri kursları açıldı

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadınlara yönelik Mesleki Eğitim ve beceri kursları açıldı.

09 Kasım 2017 - 09:31

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri ile İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Belediye Kadın Dayanışma Merkezinde Kalifiye elaman yetiştirme amaçlı, Biçki-Dikiş ve Nakış kursu açıldı. Açılan kursu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceği belirtildi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Biçki-Dikiş ve Nakış kursuna 15 kursiyerin başvuruda bulunduğu, talep doğrultusunda çeşitli kursların açılacağı da duyuruldu.

“ Başkan yardımcısı Çiftçi kadın dayanışma merkezini ziyaret etti ”

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi  Belediye Başkan yardımcısı Arslan Çiftçi, sabah saatlerinde Gölbaşı mahallesinde bulunan Belediye Kadın Dayanışma Merkezinde yeni açılan kursu ziyaret ederek, kursiyerlerle sohbet etti.

Açılan ve açılacak kurslarla ilgili Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alan Başkan Çiftçi, Kadınların ailelerine katkıda bulunmaları ve iş sahibi olmaları için belediye olarak ön ayak olduklarını söyledi.

Kadın çalışmalarını her zaman desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Çiftçi, kurslardaki amaçlarının kadınlara fayda sağlamak olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrin'e Zeytin Dalı Operasyonu Başladı
Afrin'e Zeytin Dalı Operasyonu Başladı
Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı Gerçekleşti
Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı...