Viranşehir’de Mevlid-i Nebi Programı Düzenlendi

Viranşehir'de Mevlid-i Nebi Programı Düzenlendi

Şanlıurfa Viranşehir'de İlahi Sanatçısı Recep Arslan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın, sohbet ve anlatımını ile Mevlid-i Nebi Hz.Muhammed (S.A.V.) ‘i anma programı düzenlendi.

20 Nisan 2018 - 09:14

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarafından, Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle Hz.Muhammed (S.A.V.) ‘i anma programı çerçevesinde sohbet ve İlahi dinletisi düzenlendi.“Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında Belediyemiz tarafından düzenlenen “En Güzel Sevgili Hz. Muhammed (S.A.V.)’i Anma Programı’nda Viranşehirlilerle buluşan Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın, sohbet ve anlatımını vatandaşlar ilgiyle dinledi.

Kültür Merkezimiz Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Çimşit, eşi Esra Çimşit, Belediye Başkan Yardımcılarımız Halaf Kete, Mahmut Şık, ve Arslan Çiftçi, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Viranşehir Şehit Aileler Derneği Başkanı Fethi Ekinci, Şanlıurfa Şehit Aileler Derneği Viranşehir Temsilcisi Pınar Çuvanlıoğlu, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma programı, Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından İlahi Sanatçısı Recep Arslan sahne alarak, birbirinden güzel ilahiler seslendirdi.

İlahi dinletisinden sonra sohbet bölümünde Hz. Peygamberin hayatından hadisler ve rivayetler aktaran Prof. Dr. Karataş, gerçek anlamda Müslümanlığın nasıl olması gerektiği konusunda aydınlatıcı bilgileri dinleyicilerle paylaştı.

Çoğu zaman gözyaşlarıyla İslam dünyasının geri kalmışlığını gideremeyiz diyen Karataş, tek yapmamız gereken hayatın her alanında Peygamberimizi örnek alarak yaşamaktır" dedi.

Hazreti Peygamberin ticaret hayatından ev haline kadar birçok konuda dinleyenleri bilgilendiren Karataş, onun gibi yaşanılması halinde İslam dünyasının içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacağı telkininde bulundu.

Karataş, sohbetin sonunda 15 Temmuz’u örnek göstererek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Programın sonunda İlçe Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, Prof. Dr. Mustafa Karataş’a, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlahi sanatçı Recep Arslan’a günün anısına gül sepeti hediye etti.Yaklaşık 2,5 saat süren anma etkinliği çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem