Viranşehir’de Okullar Rengarenk

Viranşehir’de Okullar Rengarenk

Viranşehir Belediyesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulların fiziki durumunun iyileştirilmesi için seferberlik başlattı

28 Aralık 2017 - 20:28

Viranşehir Belediyesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulların fiziki durumunun iyileştirilmesi için seferberlik başlattı. Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başlattı çalışma kapsamında okullar boyanıp ihtiyaçları gideriliyor.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda eğitim alabilmesi özellikle okulların içi, dış cephe duvarları ile sıralarının boyanması için çalışma başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile 76 birleştirilmiş ilkokul ile 40 ortaokulun içi, dış cephesi ve sıraları rengarenk oldu.

Öğrencilerin ve velilerin okullara yönelik başlatılan fiziksel iyileştirme çalışmasından çok memnun kaldıklarını ifade eden Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, “ Viranşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imkanları ile ilçe merkezi ve kırsal okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için çalışma başlattık. Yaptığımız araştırma sonucunda boya ihtiyacı olan okullarımızı tespit ettik. Amacımız, Viranşehir’deki okullarımızın çehresini değiştirerek görsel açıdan daha güzel bir görünüme kavuşturmak. Bu kapsamda tüm personelimizle seferber olarak okullarımızla da işbirliği içinde bu güzel hizmeti hayata geçirdik. Bizden desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit’e İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerini daha güzel bir ortamda eğitmek için kollarını sıvayarak işe girişen değerli okul müdürlerimiz öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2017/12/9623125.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı