Viranşehir’de Sahipsiz Sokak Hayvanları Toplandı

Viranşehir'de Sahipsiz Sokak Hayvanları Toplandı

Şanlıurfa Viranşehir Kayyum Belediyesi, Halk sağlığını ilgilendiren konularda etkin mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.

04 Ekim 2017 - 16:15

Halk sağlığına büyük önem veren Şanlıurfa Viranşehir Kayyum Belediyesi, İlçede sahipsiz başıboş gezen 1711 sokak hayvanını toplayarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hayvan barınağına tutanak karşılığında teslim etti.

Kayyum Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görevli olan Sokak hayvanlarını toplama ekibinin Belediye Veteriner Hekimi Mahmut Çetin koordinesinde yürüttüğü çalışmada Parklarda, Caddelerde ve sokaklarda başıboş gezerek halkı tedirgin eden Sokak hayvanlarına karşı etkin mücadelesini sürdürdü.

Toplanan 1711 sokak hayvanı hayvan barınağına teslim edilirken burada yapılacak olan rehabilitenin ardından tekrar doğal hayata bırakılacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Modern şehirlerin büyük problemleri arasında başıboş gezen sokak hayvanların olduğunu vurguladı.

Bu problem karşısında Viranşehir Belediyesi olarak halk sağlığını korumak ve önlemek amacıyla etkin bir çalışma yürüttüklerini sözlerine ekleyen Çimşit, “ 2017 yılı içerisinde Belediyemiz Sağlık Hizmetleri bünyesinde kurulan sokak hayvanları toplama ekibimiz gece gündüz ilçenin tamamını gezerek sokak hayvanlarını toplayarak güvenli bir şekilde Şanlıurfa’daki hayvan barınağına teslim etti. Özellikle gece geç saatlerde evlerine giden vatandaş ve sabah erken saatlerde okullarına giden çocuklar için sokak hayvanları tehlike arz ediyordu. Bizde bu durumu göz önünde bulundurarak böyle bir çalışma yürüttük. Çalışmamız kapsamında 2017 yılı’nın  9 ayı içerisinde 1711 sokak hayvanını toplayıp hayvan barınağına teslim ettik ” diye konuştu.

Öte yandan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Çimşit, Aynı zamanda Beyaz masa birimine gelen ihbarlarında anında değerlendirildiğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor