Viranşehir’de Semerkand Buhara Derneği açıldı-Videolu Haber

Viranşehir'de Semerkand Buhara Derneği açıldı-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit,Semerkand Buhara Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği hayır kermesinin açılışını gerçekleştirdi.

23 Ekim 2017 - 23:35

Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit,Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi ile birlikte,Semerkand Buhara Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği hayır kermesinin açılışını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Viranşehir İlçesinin Kışla mahallesi Antin parkında düzenlenen kermes açılışına Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit,Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi,Buhara Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut Çiftçi,İlçe Müftüsü Kamil Oktay,Daire Amirleri,STK temsilcileri,Siyasi parti başkanları,dernek üyeleri ve çok sayıda hayırsever katıldı.

Kesilen kurban ve okunan dua ile açılışı yapılan kermese hayırseverler yoğun ilgi gösterdi.Kermes açılışı sonrası Başkanvekili Ömer Çimşit,Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi ile birlikte standları gezerek ürünleri inceledi.Yöresel ev yemekleri ve el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği standı gezen Başkanvekili Çimşit,Kesmesin hayırlara vesile olmasını temenni ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçede son dönemlerde bir çok STK’nın hayır yararına kermes düzenlediğini,bu kervana Buhara Derneği’nin de eşlik ettiğini belirterek,Dernek Başkanı Mahmut Çiftçi ve dernek üyelerine kolaylıklar diledi.

Yaklaşık 1 saat süren kermes açılışının ardından Başkanvekili Ömer Çimşit,beraberindekilerle yemek yedikten sonra alandan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü