Viranşehir’de Tohumlu Kalem Dağıtılıyor

Viranşehir'de Tohumlu Kalem Dağıtılıyor

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarafından “Orman Haftası” münasebetiyle ilçe merkez ve kırsal mahallelerde eğitim gören 60 bin öğrenciye tohumlu kalem dağıtımına başlandı

30 Mart 2018 - 09:22

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarafından “Orman Haftası” münasebetiyle ilçe merkez ve kırsal mahallelerde eğitim gören 60 bin öğrenciye tohumlu kalem dağıtımına başlandı.“60 bin öğrenciye, 60 bin tohumlu kalem” projesi kapsamında öğrencilere çevre ve doğa bilincini geliştirmek, yeşili ve doğayı sevdirmeyi amaçlıyor.

Proje kapsamında ilçenin Yenişehir mahallesinde bulunan 15 Temmuz ilkokulunda tohumlu kalem dağıtımına başlandı.15 Temmuz ilkokulunda yapılan tohumlu Kalem dağıtım etkinliğine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Belediye Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İbrahim Çoban katıldı. Okul müdürü Çetin Gören Misafirlerini kapıda karşılayıp sırasıyla sınıfları gezdirdi.

Etkinlikte öğrencilere açıklama yapan Ateş, projedeki amaçlarının öğrencilerin, çevre ve doğa bilincini geliştirmek, yeşili ve doğayı sevdirmek olduğunu söyledi. Tohumlu kalemin kullanışı hakkında öğrencilere bilgi veren Ateş, öğrencilere doğaya ağaç dikmenin önemini anlattı. Öğrencilere, verilen tohumları mutlaka ekmelerini isteyen Ateş, ekilen tohumlara da çok iyi bakmaları temennisinde bulundu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı