Viranşehir’de TRSM Hastalarına Aktivite Desteği

Viranşehir'de TRSM Hastalarına Aktivite Desteği

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Devlet Hastanesine bağlı TRSM ( Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi)’nde tedavi gören hastalara sportif aktivite desteği sağlandı.

23 Ekim 2018 - 10:09 - Güncelleme: 23 Ekim 2018 - 10:12

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Devlet Hastanesine bağlı TRSM ( Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi)’nde tedavi gören hastalara, tedavi süreçlerine katkıda bulunmak ve sosyal hayata kazandırmak adına sportif aktivite desteği sağlamaya başladı.

İlçenin Yenişehir mahallesindeki spor kompleksinde oluşturulan alanda TRSM hastaları eğitmenler eşliğinde sportif aktivitelerde bulunacak.Spor kompleksinde TRSM hastaları için oluşturulan alanı ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcımız Arslan Çiftçi, burada hastalarla yakından ilgilendi.

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi olarak bu tür bireylerin topluma kazandırılması için her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Yardımcımız Çiftçi, sportif aktivitelerin tedavi süreçlerine önemli ölçüde katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Yardımcımız Çiftçi, “ Gerek ruh, gerek psikolojik hastası olan vatandaşlarımız için Spor kompleksimizde bir alan oluşturduk ve bu alanda hasta kardeşlerimiz haftanın 2 günü Salı ile Perşembe günü 2 saat aralıklarla sportif aktivitelerde bulunabilecekler. Viranşehir Belediyesi hayatın her alanında var olmaya devam ediyor. Bu kapsamda sağladığımız sportif aktivite desteğindeki temel amacımız hastalık sonrası işlevsel bozukluğa maruz kalan hastaları yeniden topluma kazandırmaktır ” diye konuştu

Bu haber 500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gastroway Şanlıurfa'yı Yakından Tanıdı
Gastroway Şanlıurfa'yı Yakından Tanıdı
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık