Viranşehir’de Ücretsiz Gitar Kursu

Viranşehir'de Ücretsiz Gitar Kursu

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Çocuklar ve Yetişkinler için geçen ay açılan Gitar Kursu ile 32 Kursiyerin eğitim görmesi için olanak sağlıyor

31 Temmuz 2018 - 22:33

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, Okulların kapanması ile birlikte yaz döneminde gençlerin keyifli vakit geçirebilmelerini ve kişisel gelişimlerine katkı sunabilmek amacıyla Ücretsiz Kurslar açmaya devam ediyor.

Kültür ve Sanat Merkezi’nde daha önce birçok farklı branşta kurs açarak halka hizmet etmeyi sürdüren Viranşehir Belediyesi, buna bağlı olarak Çocuklar ve Yetişkinler için geçen ay açılan Gitar Kursu ile 32 Kursiyerin eğitim görmesi için olanak sağlıyor.

Halk Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile açılan Gitar Kursu’nda Müzik Öğretmeni Ferhat Adlıyan tarafından kursiyerlere Temel teori nota dersi ve Teorik Müzik Eğitimi veriliyor.

Gitar kursu 2 grup halinde olup, Çocuklar için hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma, Yetişkinler için ise Salı ve Perşembe günü Saat 17.00 ile 19.00 arasında devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, 3 ay sürmesi beklenen Gitar Kursu ile hem enstrümana hem de müziğe olan ilgiyi arttırmayı hedeflediklerini belirterek, 25 Haziran 2018 tarihinde açılan kursun 02 Eylül 2018 tarihinde son bulacağını kaydetti.

Bu bağlamda birçok alanda kurs açtıklarını ve açmaya da devam ettiklerini sözlerine ekleyen Çimşit, kurs sonucunda başarılı olan Kursiyerlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne giderek başarı belgelerini alabileceklerini söyledi.

Kurs Öğretmeni Ferhat Adlıyan ise, Yabancı Çalgısı olan Gitarın Kültürümüzle oldukça uyumlu olan bir enstrüman türü olduğunu ifade ederek, “  Gitarın renkli bir enstrüman olması ile birlikte bu çalgı türünü herkesin öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Açılan kursumuza ilginin oldukça fazla olması Gitara olan sevgiden kaynaklıdır. Bizde bu Gitar sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamak için kursumuzda hem eğitim veriyor, hem de Gitar çalabilmelerini sağlıyoruz. Bu kurslarla çocuklar ile gençlerin yaz döneminde keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayıp, kişisel gelişimlerine katkı sağlamış oluyoruz ” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah