Viranşehir Devasa Bir Park Daha Yapılıyor

Viranşehir Devasa Bir Park Daha Yapılıyor

Şanlıurfa Viranşehir’de eski çöp alanı olarak bilinen 51 dönümlük alanın park haline getirilmesi ile birlikte ilçe en büyük yeşil alana kavuşmuş olacak.

26 Eylül 2018 - 15:42

Şanlıurfa Viranşehir'in birçok mahallesine yapılan irili ufaklı parklar hem şehre hem de mahallelere nefes aldırdığı gibi kent son dönemin en yeşil görünümüne kavuştu. Viranşehir’de eski çöp alanı olarak bilinen 51 dönümlük alanın park haline getirilmesi ile birlikte ilçe en büyük yeşil alana kavuşmuş olacak.

Şu anda yapılan çalışmalar ile % 93 oranında tamamlanan Rekreasyon alanının ön kabul aşamasında olduğu belirlenirken çimlendirme çalışmaları havaların sıcak olmasından dolayı bir süre daha beklenecek. Hava koşullarının el vermesi halinde belirlenen alanlarda çimleme çalışmalarına başlanacak. Devasa büyüklükteki bu alan çok kısa zamanda hizmete hazır hale getirilecek.

Öte yandan birçok mahallede yapılan park çalışmaları ile birlikte şu an ilçe genelinde yaklaşık 650 bin Metre Kare alan yeşil alana dönüştürülerek halka park hizmeti olarak veriliyor. Çok kısa zamanda elde edilen bu başarı ilçe halkı tarafından takdirle karşılanıyor. İçinde vatandaşların dinlenmesi için banklar, çocuk oyun parkı, oyun figürleri, ve kamelyalar bulunuyor. Şehit Ahmet Oktay Günak Parkında ise halka açık ücretsiz internet hizmeti de veriliyor. Parkta hizmet veren görevliler tarafından gün boyu bakım, onarım ve temizlik işleri yapılıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışılarak Viranşehir'e kazandırılacak olan tren yolu parkı ve trafik eğitim parkında da inşaat çalışmaları devam ediyor. Her iki parkın 2018 yılı sonunda hizmete girmesi hedefleniyor.

2018/09/2018-09-26-15-45-33.jpg
2018/09/2018-09-26-15-45-37.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı