Viranşehir Devlet Hastanesinde TBM Eğitimi Verildi

Viranşehir Devlet Hastanesinde TBM Eğitimi Verildi

Yeşilay Şanlıurfa şubesi ve Viranşehir Devlet Hastanesi başhekimliği iş birliği ile Viranşehir'de  çalışan on kişilik sağlık personellerine TBM eğitimi verildi

23 Kasım 2018 - 11:41

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Yeşilay Şanlıurfa şubesi ve Viranşehir Devlet Hastanesi başhekimliği iş birliği ile Viranşehir'de  çalışan on kişilik sağlık personellerine TBM eğitimi verildi. Eğitimciler İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tbm formatörleri ve il arge üyesi Yeşilay Şanlıurfa şube başkanı Muharrem Çelik tarafından verildi.

TBM formatörleri Reşat Gülşen ve bişar görür idi.  Eğitimin açılış programında bir konuşma yapan Yeşilay Şanlıurfa şube başkanı Muharrem Çelik bağımlılıklarla mücadele anlamında herkesin Sorumluluk sahibi

olması gerektiğini söyledi. Çelik, ilde sayın valimiz Abdullah Erin il milli eğitim müdürümü Şerafettin Turan ve diğer kurumlarla yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Çelik, Yeşilay genel merkezinin Rehabilitasyon çalışmalarınıda anlattı. Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi  Dr İlhan Erkan da bu eğitimin önemine değinerek bu eğitimi aldıktan sonra kadrosuyla ilçede ciddi bir çalışmaya gideceklerini ilçede mobil sistemini kuracaklarını anlattı. İl valisine Yeşilay Şanlıurfa şube başkanlığına İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İl Sağlık Müdürlüğüne TBM formatörlerine teşekkür etti. 6 saat süren eğitimde Reşat Gülşen Bilinçli teknoloji kullanımı ve tütün bağımlılığını anlatırken bişar görür de madde bağımlılığı ve alkol bağımlılığını anlattı.

Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik,  yeşilayın  tarihsel sürecini mücadele alanlarını yaptıkları faaliyetleri genel merkez faaliyetlerini de katılımcılara anlattı. Program sonrasında katılımcılara belge verildi. Başhekimlik tarafından Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik'e TBM formatörü Reşat Gülşen ve Bişar Görür'e plaket takdim ettiler. Ayrıca katılımcılara da Yeşilay ürünleri ve rozetleri hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı