Viranşehir Eski Otogar Alanı Park Oluyor-Videolu Haber

Viranşehir Eski Otogar Alanı Park Oluyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir İlçesinin Kışla Mahallesinde Eski Otogar olarak bilinen 4.941 m2 alanı yeşil alana dönüştürmek isteyen Kayyum Belediyesi, yeşil alan için park ihalesi gerçekleştirdi

06 Kasım 2017 - 09:12

Şanlıurfa Viranşehir Kayyum Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek ve ilçeye estetik görünüm kazandıracak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Şanlıurfa Viranşehir İlçesinin Kışla Mahallesinde Eski Otogar olarak bilinen 4.941 m2 alanı yeşil alana dönüştürmek isteyen Kayyum Belediyesi, yeşil alan için park ihalesi gerçekleştirdi.

Belediye toplantı salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi ve komisyon üyelerinin huzurunda gerçekleşen park ihalesine 9 istekli firma katıldı. Katılan 9 istekli firmadan birinin teklif zarfında geçici teminat mektubu olmadığından dolayı ihaleden elenmesi üzerine 8 isteklinin teklifi yapılacak olan değerlendirmenin ardından sonuç belli olacak.

Daha önce Eski otogar binası yıkılıp alan üzerinde alt yapı ve zemin hazırlığı çalışması yapılmıştı. Bugün itibari ile yapılan park ihalesi ile hazırlıklar tamamlandı.

İhale sonrası ihaleyi alan firma ile yapılacak olan sözleşmenin ardından çalışmalara start verilecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Viranşehir halkına yeşil alan kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini belirterek, gerçekleşen ihalenin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Eski Otogar Alanı parkının ilçeye estetik görünüm kazandıracak özellikte bir park olacağını ifade eden Çimşit, Viranşehir Kayyum Belediyesi olarak yeşil alan çalışmalarının bunlarla sınırlı olmayacağının altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü