Viranşehir’in Asırlık Çınarına Ziyaret-Videolu Haber

Viranşehir'in Asırlık Çınarına Ziyaret-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit,Viranşehir'deki 123 yaşındaki Hodi Gürkan'dan sonra 98 Yaşındaki Asırlık Çınar Rabia Söken'i ziyaret etti.

12 Eylül 2017 - 14:35 - Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 20:22

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit,Viranşehir'deki 123 yaşındaki Hodi Gürkan'dan sonra 98 Yaşındaki Asırlık Çınar Rabia Söken'i ziyaret etti.

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, dev projemizin hayata geçirilmesiyle asırlık çınarlara ziyaretlerini sürdürüyor.

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “ ASIRLIK ÇINARLARIN GÜL YÜZLERİ GÜLSÜN ” projesi kapsamında Başkanvekili Ömer Çimşit, Başkan Yardımcımız Mahmut Şık ile birlikte Asırlık çınarlara evlerinde ziyaret ederek hayır dualarını almaya devam etti.

Daha önce ilçemizin binekli mahallesinde ikamet eden 123 yaşındaki HODİ GÜRKAN nineyi evinde ziyaret edip Gül seti, Kur’an-ı Kerim, Seccade ve tespih hediye eden Çimşit, ziyaretler kapsamında Kışla Mahallesinde hasta yatağında yaşam mücadelesi veren Rabia SÖKEN (98) isimli nineyi ziyaret edip hayır duasını aldı Gül seti ve Kur’an-ı kerim hediye etti.

Ziyarette Rabia Söken’in hastalığı hakkında da bilgi alan Çimşit, Asırlık Nineye maddi yönde gerekli yardımın yapılacağını kaydederek şifa dileğinde bulunup elini öptü.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Başkanvekili  Çimşit, Proje kapsamında ziyaretlerin devam ettiğini ve ikinci ziyaretin gerçekleştiğini söyledi.

Proje ile birlikte amacımız ilçemizde ikamet eden 227 Asırlık Çınarımızın hayır duasını alıp güz yüzlerini güldürmektir diyen Sayın Çimşit, “   Bu gün Kışla Mahallemizde hasta yatağında olan Rabia Söken isimli Ninemizi ziyaret ettik. Belediyemizin "Asırlık Çınarlarımızın Gül Yüzü Gülsün" projesi kapsamında ikinci ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlçemizde ikamet eden 98 yaşın üzerindeki büyüklerimizi ziyaret etmek, onların elini öpüp hayır dualarını almak istiyoruz. Asırlık çınarlarımızın gül yüzünü güldürürken elimiz boş gelmek istemedik. İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün verilerine göre ilçemizde 98 yaşın üstünde 227 büyüğümüz var.  Bizler 227 büyüğümüzü hem ziyaret etmek hem de hediye takdim etmek istedik. Projemizin ismi ile uyumlu olsun diye içinde gülden üretilmiş 13 çeşit hediye olan gül sepeti hazırladık. Ayrıca büyüklerimize Kuran-ı Kerim, seccade ve tesbih hediye ettik. Bu gün buraya gelişimizin nedeni, Asırlık Çınarlarımızı ziyaret etmek ve onların yalnız olmadıklarını bildirmekti. Bu vesile ile Rabia ninemize Allah’tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Büyüklerimizin bizde yeri ayrıdır. Aile büyüklerinin hayır dualarını almak bizler için büyük önem ifade ediyor ” diye konuştu.

Asırlık Nine Rabia Söken ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek Başkanvekili Çimşit ve beraberindekilere teşekkür edip hayır duasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı