Viranşehir’in en yaşlı ninesi-Videolu Haber

Viranşehir'in en yaşlı ninesi-Videolu Haber

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit Viranşehir’in en yaşlı Ninesi Hodi Gürkan’ı ziyaret etti.

06 Eylül 2017 - 20:51 - Güncelleme: 07 Eylül 2017 - 16:45

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit Viranşehir’in en yaşlı Ninesi Hodi Gürkan’ı ziyaret etti. Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit Viranşehir merkeze 35 km mesafedeki Binekli Mahallesine giderek 123 yaşındaki Hodi Gürkan'ı evinde ziyaret etti.

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit'e Belediye Başkan Yardımcıları Halef Kete, Mahmut Şık,  İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek, Kütüphane Müdürü Zeynelabidin Güneş eşlik etti.

Şanlıurfa Viranşehir'in en yaşlısı olan Hodi Gürkan'nın sağlık durumu hakkında aileden bilgi alan Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit: " Bu gün Binekli Mahallemize gelerek ilçemizin en yaşlısı olan ninemizi ziyaret ediyoruz. Viranşehir Belediyemizin "Asırlık Çınarlarımızın Gül Yüzü Gülsün" projesi kapsamında ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlçemizde ikamet eden 90 yaşın üzerindeki büyüklerimizi ziyaret etmek, onların elini öpüp hayır dualarını almak istiyoruz. Asırlık çınarlarımızın gül yüzünü güldürürken elimiz boş gelmek istemedik. İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün verilerine göre ilçemizde 90 yaşın üstünde 227 büyüğümüz var.  Bizler 227 büyüğümüzü hem ziyaret etmek hem de hediye takdim etmek istedik. Projemizin ismi ile uyumlu olsun diye içinde gülden üretilmiş 13 çeşit hediye olan gül sepeti hazırladık. Ayrıca büyüklerimize Kuran-ı Kerim, seccade, ve tesbih hediye ettik.

Bu gün buraya gelişimizin nedeni, ilçemizin en yaşlısı Hodi nineyi ziyaret etmekti. Ninemiz 1894 doğumlu. Kendisine Allah'tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Büyüklerimizin bizde yeri ayrıdır. Aile büyüklerinin hayır dualarını almak bizler için önemli" dedi.

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit'e hayır dualarında bulunan 123 yaşındaki Hodi Gürkan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti
Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti
Karaköprü Belediyespor'da Mustafa Aslan dönemi
Karaköprü Belediyespor'da Mustafa Aslan dönemi