Yabancı Derneklere Dikkat Edilmeli

Yabancı Derneklere Dikkat Edilmeli

Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı  7.Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla; Şanlıurfa 63 Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

06 Mart 2018 - 23:45

Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı  7.Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla; Şanlıurfa 63 Haber’e özel açıklamalarda bulundu.Öncelikle yardım, bağış yapılacak olan vakfın sahada olup olmaması çok önemli bir vakfın. Yardım yaptığınız yerin kontrolünü de sizin yapmanız lazım, örnek olarak siz Arakan için yardım yapıyorsunuz medyada bakacaksınız, imkânınız varsa çeşitli yollarla takip edip araştıracaksınız bu vakıf Arakan’ da yardım yapıyor mu? Ya da siz Somali için bir bağış yapıyorsunuz bu vakfın Somali’de yardım çalışması var mıdır? Şanlıurfa’da yardımın dağıtılmasını istiyorsanız bu vakıf Eyyübiye’ de var mıdır? Yenice’ de var mıdır? Sigortada, Süleymaniye’de, Bağlarbaşı’n da var mıdır? Vs. sayabildiğimiz kadar sayabiliriz. Bu vakfın saha da karşılığı var mıdır? Bu yardımları yeterince dağıtıyor mu ve yeri geldiğin de bu yardımları dağıtırken sizleri de davet ediyor mu? Bu çalışmaya sizi de şahit tutuyor mu? Bunlar önemlidir.

Atilla; Şanlıurfa’da ki yerel derneklerimiz de Elhamdülillah ciddi sıkıntılar yoktur, yardım çalışmalarını yapıyorlar ama halkımızın özellikle yabancı derneklere çok ama çok dikkat etmesi lazım. Avrupa ve Amerika menşeli derneklerinin burada birçoğunun misyonerlik faaliyeti yaptığını aslında yardım değil, ülkeyi karıştırmak için burada olduklarına birçok kardeşimiz saha da şahit olmuştur, bizler de şahit olmuşuz. Özellikle halkımız bilmediği yabancı derneklere güvenmemeli ve eğer bunlarla kontak kuracaksa bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak bir faaliyet içinde bulunsunlar. Aksi takdir de kendinize, ailenize, çevrenize, milletinize, ülkenize farkında olmadan zarar verebilirsiniz.

Avrupa menşeli, Amerika menşeli derneklere, eğer Avrupa derneği ise, Amerika derneği ise halkımızın bunu bir kez daha düşünerek, iyice araştırarak ona göre davranması  gerektiğini belirten Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı  7.Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla;  Çünkü bunların kenar mahalleler de misyonerlik faaliyeti yaptığını ve ülkeyi karıştırmak için buralar da olduğuna biz şahitlik etmişiz bugüne kadar. Avrupa menşeli vakıflardan uzak durmak lazım çünkü bunlar birçok yer de bilindiği gibi Suriye savaşında, Afganistan savaşında, Irak savaşında bizim başımıza, Müslümanların başına her türlü musibeti getiren Avrupa ve Amerika o insanları öldürürken gelip yardım yapmaları çok mantıklı gelmiyor. Hem öldüreceksin hem de yaralılara yardım göndereceksin öyle mi? Böyle bir şey mantığa aykırıdır bu yüzden çok dikkatli olmak lazım. Hatta bu konuda gerek Valiliğimizin, gerek Emniyetimizin konunun takipçileri olacağını ve olmaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Dedi.

Vicdan konvoyuna katılmak isteyenlerin başvurusu bekliyoruz.

Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı  7.Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla; Suriye hapishanelerinde olup her gün kötü muamelelerle karşılaşan hanım kardeşlerimizin yaşadığı zulme dikkat çekmek için Salı günü İstanbul'dan yola çıkan "Vicdan Konvoyu"na katılmak üzere Şanlıurfa'dan hanım kardeşlerimiz 5 otobüs ile 08.03.2018 perşembe günü saat 03:30'da Karaköprü Gençlik Merkezi'nden hareket edecekler. Konvoyumuz saat 11:00'da Hatay'da yapılacak basın açıklamasına katılacak ve akabinde Ş.Urfa'ya aynı günün gecesinde geri dönecektir Konvoyumuzu uğurlamaya tüm halkımızı bekliyoruz. Konvoyumuza katılmak isteyen bayanlar çarşamba günü saat 14:00'a kadar 0414 312 96 66 nolu telefonu arayıp bilgi vererek ya da bizzat Ş.Urfa İHH - Esentepe Mah. 299.sok. no:8/2 Şanlıurfa Adresindeki Vakıf temsilciliğimize uğrayıp başvuru formu doldurmalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019 Açıklandı
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019...
Şanlıurfa'da Fuhuş Baskını 15 Kişi Tutuklandı
Şanlıurfa'da Fuhuş Baskını 15 Kişi Tutuklandı